Wiadomości

World Triathlon wspiera ukraińskich triathlonistów

Środowisko triathlonistów spieszy z pomocą koleżankom i kolegom z Ukrainy. 

Władze organizacji zdecydowanie potępiają działania prowadzone przez Rosję przeciwko Ukrainie, która m.in. łamie także rozejm olimpijski. Odpowiednia rezolucja ONZ została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 2 grudnia 2021 r. w drodze konsensusu wszystkich 193 państw członkowskich ONZ. Rozejm olimpijski rozpoczął się siedem dni przed rozpoczęciem Igrzysk Olimpijskich, 4 lutego 2022 r., a kończy siedem dni po zamknięcie Igrzysk Paraolimpijskich.

Działania pomocowe

Z władzami World Triathlon skontaktowało się kilka federacji narodowych i organizatorów zawodów, którzy chcą udzielić wsparcia ukraińskim triathlonistom. Organizatorzy Lievin Europe Triathlon Cup zaoferowali bezpłatne zakwaterowanie ukraińskim sportowcom i personelowi pomocniczemu zarejestrowanemu na imprezę. Ta oferta może być przedłużana w zależności od potrzeb, jeśli te osoby wolałyby pozostać tam przez dłuższy czas po wyścigu.

Narodowa Federacja Łotwy skontaktowała się z niektórymi rodzinami łotewskich triathlonistów, którzy chcą tymczasowo gościć zawodników, trenerów lub urzędników z Ukrainy.

Specjalny adres e-mail

World Triathlon utworzył konto e-mail (welcome@triathlon.org), na którym każdy członek społeczności triathlonowej na Ukrainie, który opuszcza kraj lub jest chętny to zrobić, może skontaktować się w celu znalezienia rodzin w innych krajach, które są chętne do ich goszczenia. Adres e-mail jest również dostępny dla wszystkich potencjalnych gospodarzy na całym świecie, którzy mogą zaoferować wsparcie osobom uciekającym z Ukrainy. World Triathlon zachowa poufność wszystkich kontaktów, ale pomoże nawiązać kontakt między stronami.

World Triathlon skontaktował się z grupą zadaniową MKOl monitorującą sytuację, aby zaoferować pomoc w koordynowaniu pomocy humanitarnej dla członków społeczności olimpijskiej na Ukrainie, a dokładniej ukraińskiej rodziny triathlonistów. Tam, gdzie to możliwe. World Triathlon nadal będzie uważnie monitorować sytuację na Ukrainie i jej wpływ na triathlonową społeczność oraz wydarzenia w regionie.

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X