Wiadomości

Weekendowe starty. Polscy AG i McIntosh w Elicie

W ten weekend (21.02.2020 – 23.02.2020) wracamy do rywalizacji m.in.: podczas IM 70.3 oraz Pucharu Azji. Nie zabraknie kilkoro polskich AG w tym Patryka Bielika oraz Dana McIntosha w Indiach.

Najliczniejsza grupa polskich triathlonistów wystartuje w Ironman 70.3 Oman. Wśród ośmiu zawodników znajduje się m.in.: Patryk Bielik, który zaliczył udany start dwa tygodnie temu w Dubaju. Wówczas zajął ósme miejsce w kategorii wiekowej. Przekroczył linię mety z czasem 4:11:06.

Oman testowym startem

Patryk Bielik miał tylko dwa tygodnie między zawodami na regenerację. Z jakim nastawieniem polski zawodnik wystartuję w najbliższy piątek?
– Gdy zapisywałem się na zawody w Omanie, nie było jeszcze potwierdzonej daty startu w Dubaju. Myślałem, że będzie trochę więcej czasu na regenerację pomiędzy nimi – przyznaje Patryk Bielik. – Traktujemy z trenerem te zawody też zapoznawczo, ponieważ profil trasy jest bardzo podobny do tej w RPA, gdzie za siedem tygodni wystartuję na pełnym dystansie IM – dodaje zawodnik.

Czytaj także: Jak się żyje i trenuje w Dubaju zdradza Patryk Bielik

Poza rywalizacją w zawodach pod szyldem IM 70.3 zawodnicy rywalizują też w egzotycznych krajach m.in. w Indiach. Tam na starcie zamelduje się reprezentant Polski Dan Mcintosh. On powalczy w zawodach Pucharu Azji. Liczymy na dobre wyniki naszych zawodników i trzymamy kciuki.

Lista wszystkich startujących polskich zawodników w ten weekend:

IRONMAN 70.3 Oman
Małgorzata Chojnacka K50-54
Patryk Bielik M30-34
Łukasz Kwiatkowski M30-34
Jarosław Sosnowski M40-44
Paweł Kampa M40-44
Tomasz Skarupa M40-44
Sławomir Bernaciak M45-49
Piotr Gąsiorowski M45-49

IRONMAN 70.3 Bangsaen
Kazimierz Szulist M40-44

IRONMAN 70.3 Geelong
Paulina Tusińska K35-39

Chennai NTT ASTC Triathlon Asian Cup
Dan McIntosh Elita

Przemysław Schenk

przemek@triathlonlife.pl
 
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X