IRONMAN 70.3 Shanghai. Chojnacka i Czajkowski na podium!

Na zawodach IRONMAN 70.3 w chińskim Szanghaju wystartowało siedmioro reprezentantów Polski. Niektórzy zanotowali wyniki w TOP10 kategorii wiekowej.

Najszybszym zawodnikiem okazał się Portugalczyk Filipe Azevedo (3:47:03). Wyprzedził Nowozelandczyka Camerona Browna (3:47:36) oraz Austrialijczyka Leighta Andersona-Voighta (3:48:21). W rywalizacji PRO kobiet wygrała Amerykanka Keisey Withrow (4:16:52). Podium uzupełniły Brytyjka Frankie Sanjana (4:17:39) i Rebeccah Wassner (4:20:53).

Podium w kategorii wiekowej

Najszybszym Polakiem w tych zawodach był Bartosz Czajkowski. Część pływacką pokonał  30:43. Był to trzeci czas w kategorii wiekowej M25-29. W T1 spędził dwie minuty i 54 sekundy. Wykręcił najlepszy czas na rowerze w kategorii wiekowej. Pokonał ją w 2:14:21 ze średnią prędkością 40.41km/godz. W drugiej strefie zmian spędził 2:21. Ostatni etap wyścigu pokonał w 1:27:28. To był trzeci czas w M25-29. Bartosz Czajkowski całą trasę pokonał w 4:17:45. To mu dało trzecią pozycję w M25-29 i 17 miejsce open wśród amatorów.

Chojnacka trzecia

Tylko jedna Polka rywalizowała w Azji. Ale podobnie jak Czajkowski ze świetnym efektem. W kategorii wiekowej Małgorzata Chojnacka zajęła trzecie miejsce. Jej czas na mecie to 5:29:40:

Pływanie 41:01, T1 5:21, Rower 2:48:01, T2 3:31, Bieg 1:51:47