Wiadomości

W listopadzie startuje liga pływacka dla amatorów

Już w tym miesiącu bydgoska Astoria stanie się areną zmagań pływackich w ramach specjalnie stworzonej ligi. Inicjatywa zapowiada się interesująco.

Bydgoska Liga Pływacka Uni-Car Renault to zawody dla amatorów pływania oraz pasjonatów sportu. Cykl sześciu imprez, które odbywają się na pływalni Astoria w Bydgoszczy, startuje w listopadzie.

Cykl rozpoczyna się w listopadzie, a kończy w kwietniu – zdradza Gracjan Topczewski prezes obiektu i pomysłodawca ligi. – Chcemy, aby to było w stylu amerykańskim, jak ich ligi akademickie. Amatorzy będą mogli się pościgać na dynamicznych dystansach, bo jednak krótkich. Elektroniczny pomiar czasu, fotokomórki, wyniki live na świetlnej tablicy, wszystko co oferuje nasz obiekt Astoria w Bydgoszczy. 

Na podstawie zajmowanych miejsc w poszczególnych zawodach naliczane będą punkty do klasyfikacji generalnej. Zawodnicy punktują nie tylko indywidualnie, ale też zespołowo.

Formuła rywalizacji

Zawody mają charakter otwarty. Są cztery kategorie wiekowe: 18-29; 30-39; 40-49; 50+. Klasyfikacja OPEN jest niezależnie od kategorii. Każdy zawodnik może wziąć udział podczas zawodów w maksymalnie trzech konkurencjach indywidualnych. Uczestnicy rywalizują w stylu dowolnym. Start odbywa się ze słupka lub z wody. W drużynie mogą być trzy osoby.

Organizatorzy, na pytanie kto może wystartować w lidze odpowiadają, że każdy. 

– Zainteresowanie pływaniem jest coraz większe – dodaje Topczewski. – W tym roku Astorię odwiedza dziennie nawet 1000 osób. Ligą zainteresowani są pływacy rekreacyjni, ale także mastersi, czy triathloniści. Każdy, może skorzystać, kto monotonię treningową będzie chciał urozmaicić startem w zawodach, spotkaniem z innymi osobami, porównaniem czasów, sprawdzeniem czy jest progres. Gwarantujemy fajną oprawę ligi podczas, której zawodnicy będą mogli się poczuć jak na profesjonalnych zawodach.

Dystanse zawodów

– 50yd (2 długości)

– 100yd (4 długości)

– 200yd (8 długości)

– 400yd (16 długości)

Terminy zawodów

27.11.2022

17.12.2022

21.01.2023

18.02.2023

18.03.2023

22.04.2023

Zapisać się na poszczególne zawody można pod TYM LINKIEM.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Astoria Bydgoszcz FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X