Wiadomości

W lesie też nie pobiegamy. Nawet nie pospacerujemy!

Kolejne ograniczenie wpływające na aktywność fizyczną. Do 11 kwietnia wchodzenie do lasu jest zabronione.

„W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.” – napisano na oficjalnym profilu na Facebooku, ministerstwa środowiska.

Czyta także: Można biegać i jeździć na rowerze? Policja wyjaśnia

Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

Opinie Internautów

– „Moim zdaniem jest to bardzo zła decyzja.”
– „Akurat w lesie jest chyba najmniejsza możliwość zarażenia, a w sklepach nadal każdy się pcha na każdego i jest git”
– „Wydaje się, że jednak generalny zakaz wstępu do lasów nie jest właściwy. W obecnym czasie to właśnie tereny leśne czy inne tereny poza miejscami skupiania się ludzi są najbezpieczniejsze. Oczywiście pod warunkiem korzystania z nich w sposób indywidualny. Zakaz powinien być wprowadzony dla grup.”
– „To jest dla mnie ogromny cios. Tym bardziej, że korzystam z rodziną codziennie z lasu. Ani razu nikogo nie spotkaliśmy na drodze”
– „Dla mnie osobiście totalnie bez sensu. Do tej pory jedynym sposobem na spędzenie mimo czasu nie narażając nikogo był spacer w lesie. Może ktoś mi powie, w jaki sposób spacerując bądź wędkując w odosobnieniu lub z rodziną, z którą przebywam na co dzień mam się zarazić??”
To tylko niektóre komentarze pojawiające się pod komunikatem ministerstwa środowiska na oficjalnym profilu na jednym z portali społecznościowych. A jakie jest Wasze zdanie na temat wprowadzenia nowego ograniczenia?

Przemysław Schenk
foto: pixabay

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X