KinożerWiadomości

Uwaga! Ekipa filmowa na planie w trakcie Enea IRONMAN Gdynia

Trwają prace nad filmem dokumentalnym o triathlonie. W weekend zdjęcia będą realizowane w Gdyni. Przyjedzie specjalne z tej okazji m.in. Agnieszka Jerzyk, która wraca do treningów po kontuzji, ale tym razem wcieli się w rolę aktorki.

– Film “WinEverything” będzie opowiadał o zawodnikach przekraczających granice wydolności organizmu, pokonujących kolejne bariery. Historie bohaterów będą stanowić kręgosłup dokumentu. Znajdziemy się blisko najlepszych sportowców, przy codziennych treningach, przygotowaniach, zawodach, ale także „zajrzymy do ich głów”, aby zobaczyć ich pasję i siłę która pcha ich do przodu – opowiada Jonna Kabsch z Woodpecker Motion Pictures.

Woodpecker Motion Pictures od 2013 zajmuje się produkcją filmową oraz wprowadza do kin największe sportowe filmy dokumentalne, powstające w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. 

W 2021 wyprodukowali pierwszy polski, pełnometrażowy film sportowy o kitesurfingu „Allseasons” Kite Movie. Wspólnie z 9th Plan wprowadzili film do kin, umożliwiając widzom w całej Polsce poczucie sportowych emocji i zobaczenia zmagań mistrzów kitesurfingu na dużym ekranie. 

Making Of Allseasons – Kite Movie

Woodpecker ma aspiracje, aby kontynuować produkcje sportowe, podnosząc poprzeczkę możliwości realizacyjnych, intrygując tym samym widzów w całej Polsce i na świecie.

Teraz czas na film o triathlonie

Studio filmowe rozpoczęło w tym roku realizację filmu dokumentalnego o triathlonistach “WinEverything”. Byli dotychczas na treningach w Spale oraz zawodach w Olsztynie i Rzeszowie, śledząc jednego z bohaterów filmu Mateusza Głuszkowskiego, zasięgając także cennych rad trenera Bogumiła Głuszkowskiego. Teraz wybierają się na nagrania do Gdyni na zawody Ironman razem z Teamem Jerzyki, czyli Agnieszką Jerzyk oraz Gosią i Agą Nowak. 

Wprawdzie Agnieszka nie startuje w Gdyni, gdyż po złamaniu obojczyka dopiero wraca do treningów, ale przyjedzie w niedzielę nad morze, aby nakręcić kilka scen, które zostaną wykorzystane w filmie. Pierwotnie miała być w Gdyni już w sobotę, ale na ten dzień ostatecznie zaplanowała pierwsze urodziny córeczki. Kasi życzymy dobrego życia, a rodzicom pociechy z córeczki.

Wracając jednak do filmu. W Gdyni od soboty będziecie mogli spotkać podczas realizacji jednego z reżyserów oraz autora zdjęć filmu Janusza Osińskiego, producenta Dariusza Kabscha, a także operatorów, z którymi Woodpecker Motion Pictures pracował już przy swoim dokumencie kitesurfingowym – specjalistę od zdjęć lotniczych Barabasza Opałko, operatora kamery Piotra Dorynia i innych realizatorów wspierających główną ekipę przy pracy.

Film pod patronatem Triathlonlife.pl

Dawid Majakowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X