Wiadomości

Dobry start Polek w Pucharze Świata w Meksyku

W Huatulco ścigały się, w elicie kobiet, dwie reprezentantki Polski: Roksana Słupek i Paulina Klimas.

Na starcie pojawiły się Roksana Słupek oraz Paulina Klimas. Dla podopiecznej Mateusza Kaźmierczaka start w PŚ Huatulco był nie tylko pierwszym rangi Pucharu Świata w tym sezonie, ale też pierwszym z tytułem wojskowej Mistrzyni Świata.

– Jestem bardzo zadowolony i dumny z Pauliny – mówił Triathlonlife.pl na gorąco Mateusz Kaźmierczak. – Muszę przyznać, że obawiała się tego startu, gdyż jeszcze nie jest gotowa na taki dystans. Wygrała go głową. Od początku kontrolowała wyścig. Na pływaniu odpłynęło pięć dziewczyn. Na rowerze odpadła Roksana Słupek, a pozostałe dziewczyny spokojne pracowały. Paulina wiedziała, że musi uważać na bieganiu i nie może za mocno zaatakować. Francuzka odskoczyła, a Paulina na metę wbiegła na drugim miejscu. Trochę niepokoju było po proteście, ale ostatecznie jest mistrzynią świata!

Roksana Słupek nie miała dobrych wspomnieć z tych zawodów. Została zdyskwalifikowana za brak numeru startowego na części kolarskiej. Wówczas nie pomogły też późniejsze protesty. Mimo tego sam start Słupek (pierwotnie zajęła piąte miejsce) dawał nadzieje, że Polka powalczy o dobrą lokatę podczas zawodów w Meksyku.

Zawody zostały rozegrane na dystansie sprinterskim. Zawodniczki  miały do pokonania 750 m pływania / 20 km jazdy na rowerze / 5 km biegu.

Szybkie pływanie Włoszki

Pierwsza z wody wyszła Bianca Seregni. Reprezentantka Włoch pokonała etap pływacki z wynikiem 10:24. Wyprzedzała Lizeth Ruedę Santos o 24 sekund. Na trzecim miejscu znajdowała się Kira Gupta-Baltazar (+00:25).

Roksana Słupek przepłynęła pierwszy etap rywalizacji w czasie 11:13 i plasowała się na 26 miejscu. Druga z Polek, Paulina Klimas, z wynikiem 11:21 była na tamtym etapie rywalizacji 34.

Słupek w czołówce na rowerze

Na pierwszej pętli kolarskiej Klimas jechała na 11 miejscu, w dziewięcioosobowej grupie pościgowej. Traciła do prowadzącej 16 sekund.

Na tym etapie rywalizacji Roksana Słupek znajdowała się na 33 pozycji (19:04), ale wraz z kolejnymi kilometrami podkręcała tempo. W efekcie zameldowała się w T2 równocześnie z Pauliną Klimas, Lisą Perterer Biancą Seregni i trzema kolejnymi rywalkami, z czasem 41:42. Choć po pojedynczych sekundach w strefie zmian meldowały się następne zawodniczki.

Ostateczne rozstrzygnięcia na biegu

Podczas ostatniego etapu wyścigu najszybsza okazała się Annika Koch. Niemka zameldowała się na mecie, z wynikiem 1:00:02. Tym samym wyprzedziła Emy Legault o 12 sekund. Podium uzupełniła Bianca Seregni (1:00:16).

TOP5 kobiet

  1. Annika Koch (GER) – 1:00:02
  2. Emy Legault (CAN) – 1:00:14
  3. Bianca Seregni (ITA) – 1:00:16
  4. Lisa Perterer (AUT) – 1:00:32
  5. Rosa Maria Tapia Vidal (MEX) – 1:00:34

Słupek w TOP15. Klimas też dobrze

Roksana Słupek ostatecznie wbiegła na metę, na 14 pozycji, pokonując trasę z wynikiem 1:01:07.

Druga z Polek, Paulina Klimas, zameldowała się na mecie, z czasem 1:01:59. To dało podopiecznej Mateusza Kaźmierczaka 24 miejsce.

Przebieg trasy w Meksyku

Mężczyźni (m.in.: Michał Oliwa i Marcin Stanglewicz) wystartują o godzinie 15 czasu polskiego.

Przemek Schenk
foto: Roksana Słupek FB, Paulina Klimas FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X