Wiadomości

Udany powrót Gwen Jorgensen do rywalizacji

Pod koniec zeszłego roku zapowiedziała powrót do triathlonu, a dwa dni temu Gwen Jorgensen pojawiła się na starcie w Nowej Zelandii.

Ta amerykańska triathlonistka była na sportowej emeryturze od 2017 roku. Wówczas chciała  skoncentrować się na biegach długodystansowych. Jej celem było zdobycie medalu w maratonie, ale plan pokrzyżowane zostały przez kontuzje. Zawodniczka założyła też rodzinę. Niedawno urodziła drugie dziecko. Pomysł o powrocie do triathlonu pojawił się w zeszłym roku.  

Planowany powrót na IO

Mistrzyni olimpijska z 2016 roku ogłaszając wtedy powrót do triathlonu, przyznawała, z jakim celem powróciła do triathlonowego świata.

Jestem podekscytowana, mogąc ogłosić mój powrót na niebieski dywan. Współpracuję z moim zespołem, aby powrócić do formy i nie mogę się doczekać dalszej pracy, inwestując w siebie i USA Triathlon. Inspiruje mnie srebrny medal sztafety drużyn mieszanych w Tokio i aspiruję do tego zespołu w 2024 roku. Wierzę, że drużyna USA może być o krok wyżej w Paryżu! Ten powrót dotyczy czegoś więcej niż tylko mnie. Jako matka dwójki dzieci chcę dać przykład innym – przyznawała Gwen Jorgensen.

Pierwszy krok poczyniła w Nowej Zelandii, gdzie zaprezentowała się z dobrej strony po kilkuletniej przerwie od startów.

Podium po powrocie

Gwen Jorgensen wystartowała w Pucharze Oceanii. W Taupo zajęła trzecie miejsce, pokonując trasę, z czasem 1:00:49.

Naprawdę nie wiedziałem, czego się spodziewać. Moim wielkim powiedzeniem w tym roku jest„ zagraj o perfekcję ”. Myślę, że zdecydowanie to wykonałam. Miałam tam mnóstwo zabawy. Nie było idealnie, ale było super zabawnie. Naprawdę dobrze się bawiłam. Czułam, że konkurencja była całkiem dobra – przyznawała Gwen Jorgensen po zawodach.

Ustąpiła Nicole Van Der Kaay (1:00:17) oraz Ainsley Thorpe (1:00:19).

TOP5 kobiet

  1. Nicole Van Der Kaay (NZL) – 1:00:17
  2. Ainsley Thorpe (NZL) – 1:00:19
  3. Gwen Jorgensen (USA) – 1:00:49
  4. Ellie Hoitink (AUS) – 1:01:09
  5. Olivia Thornbury (NZL) – 1:01:21

Przemek Schenk
źródło: triathlon.org
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X