Udane zawody Ironman: Komander tuż za podium! Kolejne sloty Polaków

Ironman Tallin. Wywalczone sloty

Dobrze zaprezentowała się Ewa Komander. Zajęła czwarte miejsce w PRO. Przybiegła na metę z czasem 9:06:35. Do zwycięskiej Brytyjki Corinne Abraham straciła 11:12. Do trzeciej Morrison , a co za tym idzie wywalczenia slota PRO na Hawaje zabrakło niewiele ponad dwie minuty. Warto także podkreślić, że czas Komender jest drugim wynikiem w historii kobiecego polskiego triathlonu na tym dystansie. Rekord 7 lipca tego roku ustanowiła Agnieszka Jerzyk, która w Roth złamała jako pierwsza Polka dziewięć godzin.

Kosmiczny debiut. Jerzyk złamała dziewięć godzin

W kategorii 18-24 Szymon Łyżwiński zajął drugie miejsce. Ukończył zawody w Estonii z wynikiem 10:43:21. Szóste miejsce w 40-44 zajął Radosław Pawłowski. Czas 9:34:22 dał mu przepustkę na Mistrzostwa Świata na Hawajach. Paweł Jedrasiewicz z rezultatem 9:12:39 zajął ósmą pozycję w kategorii wiekowej 30-34. W 45-49 Marcin Miotk uplasował się na 10 miejscu. Ukończył zawody z czasem 9:51:49. Anna Padlewska zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej. Ukończyła zawody z rezultatem 10:04:44. W ten sposób uzyskała slota na Hawaje i dołączyła do 20 zawodniczek i zawodników z Polski, którzy wystartują w USA.

Ironman 70.3 Boulder – podium Borowika

Sebastian Borowik z czasem 4:24:54 zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej 40-44. Stracił 5 minut i 30 sekund do zwycięzcy reprezentanta Wielkiej Brytanii Brice’a Williamsa. Jego żona Joanna ukończyła zawody z wynikiem 5:15:16. Dało to jej siódmą pozycję w kategorii wiekowej.