Wiadomości

Tylko do środy trwają zapisy na Enea IRONMAN Gdynia!

Przed nami 10 edycja Enea IRONMAN Gdynia czyli rywalizacji z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Tylko do środy (27 lipca) można się jeszcze zapisać i przeżyć przygodę życia.

W pierwszy weekend sierpnia, za sprawą zawodów pod szyldem IRONMAN, Gdynia stanie się triathlonową stolicą kraju. Po raz 10. największe gwiazdy na świecie oraz najlepsi polscy zawodnicy przyjadą nad Morze Bałtyckie. Drugi raz w historii naszego kraju, uczestnicy Enea IRONMAN Gdynia, będą mieli okazji wziąć udział w legendarnych i najbardziej prestiżowych zawodach triathlonowych na pełnym dystansie IRONMAN. Na śmiałków, którzy pokonają własne słabości i w ciągu zaledwie 16. godzin, przepłyną 3,8 km, przejadą na rowerze 180 km, by na koniec przebiec jeszcze maraton czyli 42,2 km, czekać będzie spektakularny finisz na Plaży Miejskiej w Gdyni oraz okrzyk spikera „You are an IRONMAN!”.

Idea tegorocznej edycji

​Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów IRONMAN organizowanych w Polsce, jest „Rok Marzycieli”. Organizatorzy zawodów chcą w ten sposób przekazać, że za każdym wielkim osiągnięciem, na początku stoi zawsze marzenie. „Rok Marzycieli” ma też inspirować do podjęcia wyzwania, jakim jest ukończenie zawodów IRONMAN. Ta droga zaczyna się od marzenia, które następnie staje się celem, a w końcu – rzeczywistością.

Opcje rywalizacji

W ramach święta triathlonu w Gdyni, oprócz rywalizacji na pełnym dystansie IRONMAN, zawodnicy tradycyjnie będą mogli wystartować w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Na dystansie „połówki” własną rywalizację będą też mieli zawodnicy PRO. W tegorocznym wyścigu nie zabraknie utytułowanych zawodniczek i zawodników ze ścisłej światowej czołówki. Szyki zagranicznym gwiazdom postarają się zepsuć najlepsi polscy triathloniści.

Przygotowano też zawody dla początkujących lub osób, które preferują ściganie na krótkich dystansach, czyli Sprint Triathlon Gdynia. W sobotniej rywalizacji można wystartować indywidualnie lub zebrać znajomych i dystans sprinterski pokonać w trzyosobowej sztafecie.

Nocny bieg

W piątek po zmroku organizatorzy zapraszają wszystkich do udziału w specjalnym, nocnym biegu na 5 kilometrów – Abbott Night Run, z metą na Plaży Miejskiej. Rywalizacja ma zwrócić uwagę na bardzo ważny problem, jakim jest fakt, że 1,3 mld ludzi na świecie żyje dzisiaj bez dostępu do prądu i potrzebuje bezpiecznego taniego źródła światła, zasilanego energią słoneczną. W pakiecie startowym każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz latarkę czołową, która będzie jednocześnie symbolem problemu dostępności prądu na świecie.​

Rywalizacja najmłodszych

Przygotowano także zawody dla dzieci i młodzieży – Kids Aquathlon Gdynia. To rywalizacja dla najmłodszych sportowców, od 5 do 15 lat, na dystansach biegowych i pływackich dostosowanych do wieku uczestników.

W trakcie weekendu 6-7 sierpnia, sporo atrakcji czeka na wszystkich, którzy postanowią odwiedzić triathlonowe miasteczko zlokalizowane na Plaży Miejskiej w Gdyni. Na zawodników, kibiców oraz turystów czekać będzie „Strefa Rodzinna Enei” z mnóstwem gier i zabaw oraz „Strefa Edukacyjna dla dzieci” przygotowana przez Port Gdynia. Warto będzie też zajrzeć do Strefy Expo, gdzie szereg wystawców zaprezentuje nowinki sportowe, nie tylko ze świata triathlonistów.

​Zapisy na Enea IRONMAN Gdynia trwają do środy (27 lipca) na platformie SlotMarket.pl.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X