Wiadomości

Do niedzieli zapisy na LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE

Od 14 do 16 czerwca 2024 r. w Gdańsku odbędzie się LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE. Triathloniści rywalizować będą na dystansie sprinterskim, olimpijskim oraz najbardziej prestiżowym, zaliczanym do cyklu Challenge Family, dystansie średnim. W  ramach wydarzenia odbędą się także zawody dla dzieci Trefl Aquathlon Gdańsk oraz charytatywny bieg rekreacyjny dla kobiet Challenge Women by Brooks.

– Zawodnicy i zawodniczki mogą rejestrować się na zawody do 9 czerwca. W tym roku po raz pierwszy w historii przekroczyliśmy próg tysiąca uczestników i uczestniczek. To potwierdzenie, że dbałość o najwyższe standardy organizacji zawodów i zapewnienie przyjaznej, rodzinnej atmosfery podczas imprezy przynosi efekty – mówi Adam Greczyło, dyrektor LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE. – Nasze zawody to jedno z najważniejszych wydarzeń w triathlonowym kalendarzu. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia, które dostajemy. W całym cyklu Challenge Family impreza została w 2021 r. nagrodzona tytułem Race of The Year, a w 2022 za najlepszą uznano strefę finiszera. W ubiegłym roku zostaliśmy za to nominowani do nagród Challenge Family Awards aż w 7 kategoriach Triathlon po pandemii wraca do formy, którą miał przed covidem –  dodaje Greczyło.

Wskocz do morza i bądź pierwszy na molo

Zawody w Gdańsku od pierwszej edycji w 2021 r. są doskonale oceniane zarówno przez zawodników, jak i kibiców. Atutem imprezy jest niezwykle malownicza trasa – triathloniści i triathlonistki rozpoczną zmagania od wyścigu pływackiego w Bałtyku, wokół mola w Brzeźnie, a następnie będą ścigać się na niedostępnej na co dzień dla kolarzy i kolarek trasie w tunelu pod Martwą Wisłą oraz obok imponującego stadionu piłkarskiego Polsat Plus Arena Gdańsk. Ostatni etap biegowy prowadzi przez Park Reagana tuż obok plaży, z finiszem na gdańskim molo. 

2023.06.18 Gdańsk Challenge Gdańsk fot. Bartłomiej Zborowski

Między innymi dlatego w gdańskiej imprezie chętnie uczestniczą też aktorki i aktorzy, dziennikarki i dziennikarze, czy sportowcy kojarzeni z innymi dyscyplinami sportowymi. W tym roku na starcie zobaczymy m.in.: aktorkę Joannę Moro,  prezenterkę pogody Karolinę Filipkowską, dziennikarkę Karolinę Berezę, a także byłych lekkoatletów – halowego mistrza świata w 7-boju Sebastiana Chmarę oraz Marka Plawgo, wciąż aktualnego rekordzistę Polski w biegu na 400 m przez płotki. 

Każdy znajdzie coś dla siebie

LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE rozpocznie się już w piątek, 14 czerwca zawodami Trefl Aquathlon Gdańsk, w których dzieci i młodzież w wieku 7 – 17 lat rywalizować będą na dystansach pływackich i biegowych dostosowanych do wieku.

2023.06.17 Gdańsk Challenge Gdańsk – sprint i olimpijka fot. Bartłomiej Zborowski

W weekend od godziny 8 zaplanowano rywalizację na trzech dystansach. W sobotę, 16 czerwca zawodnicy i zawodniczki mogli wybierać pomiędzy sprintem (0,75 km pływania/20 km jazdy rowerem/5 km biegu), a dystansem olimpijskim (1,5 km/40 km/10 km). Z kolei w niedzielę odbędą się zawody na dystansie średnim. Na obu dłuższych trasach rywalizować będą także trzyosobowe sztafety, w których każdy zawodnik i zawodniczka startować będą w jednej z triathlonowych dyscyplin. 

Biegnące kobiety wesprą hospicjum

W tym roku po raz kolejny odbędzie się rekreacyjny, 5-kilometrowy bieg charytatywny  Challenge Women by Brooks. Oprócz popularyzacji aktywnego spędzania wolnego czasu wśród kobiet ma on na celu także wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku, któremu organizatorzy przekażą całość opłat startowych. Na pierwszych 100 zapisanych i opłaconych uczestniczek czekają pamiątkowe koszulki. Trzy pierwsze na mecie zawodniczki otrzymają vouchery na sprzęt sportowy od marki Brooks Running. 

2023.06.17 Gdańsk Challenge Gdańsk – Challenge Women by Brooks fot. Bartłomiej Zborowski

Ambasadorem i ambasadorką biegu są słynny trener i twórca sukcesów żeńskiej sztafety 4×400 metrów Aleksander Matusiński oraz jedna z jego najbardziej utytułowanych zawodniczek, mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej 4×400 metrów oraz wicemistrzyni olimpijska i świata w sztafecie 4×400 metrów Małgorzata Hołub-Kowalik.

Najlepszym potwierdzeniem jakości i uznania dla imprezy są jej partnerzy. Marka LOTTO jest z nami od pierwszej edycji. W tym roku dołączyły do nas tak uznane marki, jak PGE Polska Grupa Energetyczna, producent samochodów elektrycznych TESLA i biuro podróży ITAKA, które ufunduje bony dla zawodników i zawodniczek nagradzanych w kategoriach wiekowych kończy Greczyło.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie www.challenge-poland.com oraz na www.facebook.com/challengegdansk

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X