Wiadomości

Trzy zagraniczne zgrupowania GVT BMC Triathlon Team

Zgrupowanie w Katalonii

Od 16 marca GVT BMC Triathlon Team wspólnie z innymi uczestnikami Giverola Camp korzystają z katalońskiego słońca. Temperatura cały czas oscyluje w granicach 20 stopni i jest idealna do treningów.

– Znajdujemy się w ośrodku Arenas Resort Giverola Costa Brava w Tossa de Mar, gdzie mamy fantastyczne warunki do trenowania –  opowiada Zbigniew Gucwa – trener i dyrektor sportowy GVT BMC Triahlon Team. “Na miejscu mamy 25 metrowy otwarty basen z podgrzewaną wodą, dziesiątki kilometrów ścieżek do biegania oraz setki kilometrów przepięknych tras kolarskich. Dodatkowo warunki hotelowe są na najwyższym poziomie, a kuchnia rewelacyjna – dodał.

 

 

Pierwszy start

Długi okres przygotowań do pierwszych startów zmierza do końca. Inauguracja treningów rozpoczęła się wczesną jesienią, a najważniejszymi momentami były zgrupowania. Pierwsze odbyło się w Interferie Sport Hotel Bornit na przełomie listopada i grudnia. W styczniu i w lutym zawodnicy spędzili po dwa tygodnie w Tossa de Mar.

– Znajdujemy się u progu sezonu, więc w ostatnim czasie zdecydowanie zwiększyliśmy intensywność na treningach. 6 kwietnia rozpoczynamy sezon w Challenge Salou, gdzie na dystansie średnim wystartują: Ola Jędrzejewska, Tomasz Brembor i Sergiy Kurochkin – kontynuuje Gucwa.

 

 

Dla mistrza Polski na dystansie średnim – Tomasza Brembora, Challenge Salou będzie pierwszym startem w nadchodzącym sezonie.

– Obecnie trenujemy z całym GVT w Arenas Resort Giverola Costa Brava. Jak do tej pory, pogoda jest wręcz wymarzona i realizujemy 100% planu treningowego.  W tym okresie skupiam się głównie na kolarstwie i biegu, a obóz zakończę podczas Challenge Salou. Z jednej strony jestem bardzo ciekawy mojej dyspozycji, ponieważ nigdy wcześniej nie startowałem na dystansie średnim w kwietniu. Z drugiej strony wiem, że bardzo dobrze przepracowałem zimę i moje wyniki na treningach pokazują, że wszystko idzie w dobrą stronę – powiedział Tomasz Brembor.

 

 

Dawid Majakowski/mat.prasowy
Foto Szymon Gruchalski

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X