Wiadomości

#TRITeam: Sport Freaks Poland

Moda na sport jest już chyba faktem. Większość Polaków deklaruje, iż regularnie uprawia sport. Jesteśmy społeczeństwem, które coraz częściej biega, jeździ na rowerze. Wystarczy dołączyć do tego pływanie i triathlon gotowy. To właśnie ta multidyscyplinarna aktywność jest motorem napędowym i spoiwem Sport Freaks Poland – pisze Paweł Antoni Leśko, który żartobliwie nazywa siebie Ojciec Derektor (pisownia poprawna zgodnie z założeniem Ojca Derektora). Towarzysko-sportowy wrocławski kolektyw zrzeszający ludzi różnych profesji, których łączy zamiłowanie ( w niektórych przypadkach fanatyczne) do sportu. Projekt powołany do życia w kwietniu 2018 r. przez Wojciecha Kosendiaka założyciela i trenera Crossfit Wrocław. Można śmiało powiedzieć, iż podwaliny triathlonowego wydania Sport Freaków to właśnie crossfit. Spotkaliśmy się na treningu i od słowa do słowa powstał pomysł urozmaicenia treningu funkcjonalnego o rower właśnie. Pierwsza wspólna jazda to mieszanina rowerów szosowych, miejskich i górskich. Premierowe 100 km zapaliło we wszystkich chęć sprawdzenia się w boju. 2/3 triathlonu mieliśmy niemal opanowane – pozostało pływanie.

 

Triathlon jest nasz

Kilka wizyt na basenie i decyzja zapadła – TRIATHLON jest nasz. I tak właśnie grupa przyjaciół składająca się z analityków, programistów, prawników, inżynierów, wynalazców, businessmanów i muzyków rozpoczęła krótkie przygotowania do sezonu, aby zadebiutować w triathlonie w Mietkowie. Siłą naszego teamu jest mieszanka różnorodności zarówno w kontekście osobowości, charakterów, ale także wiedzy i doświadczenia.

 

Mają nawet byłych olimpijczyków

W naszych szeregach poza wymienionymi wyżej przedstawicielami niesportowych profesji są byli reprezentanci Polski w rugby, footballu amerykańskim, lekkiej atletyce, a nawet zimowi olimpijczycy. Sugestie treningowe, podpowiedzi, wsparcie techniczne – innymi słowy community w pełnym tego słowa znaczeniu. W ubiegłym roku mieliśmy okazję walczyć na kilku trasach m.in. w Mietkowie, Częstochowie, Zgorzelcu, Kurniku, Sierakowie czy Malborku. Tegoroczny sezon to także Polska w pełnej krasie, a w przypadku niektórych zawodników także wyjazdy zagraniczne. W całym sportowym szaleństwie nie zapominamy o rodzinach, wszak zdecydowana większość Freaków to mężowie i ojcowie. Jak z pewnością wiecie – połączenie triathlonowego treningu, uzupełnianego innymi sportowymi aktywnościami z funkcją głowy rodziny nie jest łatwe. Ale dajemy radę i nie boimy się powiedzieć Żonom – Kochanie wyjeżdżam z Freakami na weekend :slightly_smiling_face: Jak już wiecie o Freakach nie mówi się głośno dlatego każdy z nas funkcjonuje pod pseudonimem.

 

Kadra 2019

1. Vege Tyran

2. Reżyser Latkowski

3. Kapitan Koks

4. Brodaty Łotr

5. Suchy Niezniszczalny

6. Podchmielony Biegacz

7. RomWod

8. Ojciec Derektor

9. Taternik Drukarz

10. Somsiad

11. Wirtuoz Dęty

12. Weteran Greg

13. Pablo Chudini

14. Księżycowy Człowiek

15. Szajba Kuropatwa

 

Do zobaczenia na trasach! Udanego sezonu!

Tekst i zdjęcie Ojciec Derektor, Sport Freaks Poland czyli Paweł Antoni Leśko

KTO NASTĘPNY?

I o Waszej drużynie napiszemy. Wystarczy, że na adres marcin@TriathlonLife.pl wyślesz opis ekipy i zdjęcia, a nastepnego dnia tekst pojawi się na portalu. Nasza strona jest dla Was. Zapraszamy do prezentowania się na TriathlonLife.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X