Rozmowa

#TRIpytania do Tochowicza: Mam słodko-gorzki nastrój

Już w najbliższy weekend wystartuje podczas Garmin Iron Triathlon Żyrardów. Kasper Tochowicz przyznaje, że nie spodziewa się zwycięstwa.

Jak przebiegały przygotowania do nowego sezonu?
Przebiegły bez większych problemów. Zamknięcie basenów zmusiło mnie jedynie do dłuższych dojazdów na basen oraz realizacji treningów pływackich w godzinach popołudniowych/wieczornych. To z kolei sprawiło, że pływałem w grupie, co ma niewątpliwie zalety.

Już w najbliższy weekend rozpoczniesz sezon podczas Garmin Iron Triathlon Żyrardów. Jaki masz nastrój przed pierwszymi zawodami?
Powiedziałbym, że słodko-gorzki. Cieszę się, że zawody w końcu się odbywają, z drugiej strony nie wiem, czy rozpoczęcie sezonu podczas zawodów z tak dobrą obsadą to dobry pomysł. Treningowo czuję się bardzo dobrze. Zrealizowałem cały plan i pod tym względem czuję się mocniejszy niż rok temu. Pandemia, pogoda i praca na pewno w dużej mierze ograniczyły ilość czasu poświęconego na trening niezbędny do dobrego występu w zawodach. Jeszcze nie pływałem na wodach otwartych, a wolałbym, aby ilość czasu spędzonych na rowerze na zewnątrz była nieco większa.

Jakie masz oczekiwania wobec tego startu?
Chciałbym dać z siebie 100 procent, niezależnie od tego, na jakie to wystarczy miejsce. Patrząc na listę startową, jestem realistą i raczej nie spodziewam się zwycięstwa. W zupełności mi wystarczy, jeśli przekroczę linię mety przed Sergiuszem Sobczykiem.

Czy masz już dalsze plany startowe po zawodach w Żyrardowie?
Najbliższe plany są uzgadniane z trenerem. Na razie nie mam w perspektywie najbliższego miesiąca startu, który wywoływałby u mnie nadmierną ekscytację. Może po starcie w Żyrardowie zdecyduję się na start tydzień później w Płocku. W dalszej części sezonu planuję wystartować na 1/2IM w Gdyni, Warszawie oraz Poznaniu (o ile start i MP się tam odbędą).

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: Kasper Tochowicz FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X