Rozmowa

#TRIpytania do Horstena: Oceniam start na 7/10

To był jego pierwszy start na krajowym podwórku w nowej kategorii. Dorian Horsten wie, nad czym pracować. Dzisiaj kończy 20 lat. 

Zająłeś szóste miejsce open oraz drugie w U-23 w MP duathlon Rumia. Jakie masz odczucia po tych zawodach?
Jestem zadowolony z drugiego biegu. Na pierwszym myślę, że zabrakło trochę świeżości. Chciałem dłużej utrzymać pierwszą grupę. Ogólnie oceniam ten start 7/10. Liczę na szybsze bieganie w dalszej części sezonu.

W zeszłym roku zostałeś mistrzem Polski juniorów na tej imprezie, a w tym zadebiutowałeś w nowej kategorii. Czy był w związku z tym widoczny przeskok poziomu?
Wiadomo, że w kategorii U23 są większe różnice wiekowe, a więc także w poziomie. Maciek był poza moim zasięgiem. Choć na pewno dobra znajomość trasy z poprzednich startów mi pomogła.

Jaki miałeś plan na ten start?
Utrzymać się jak najdłużej w pierwszej grupie i być w top 5 open. Niestety, trochę zabrakło do zrealizowania celu. Muszę dalej robić swoje i trochę popracować nad prędkościami startowymi.

Jak wyglądają dalsze plany startowe?
Planuję wystartować w kilku Pucharach Europy, jeśli dostanę się na listy startowe. Chcę dalej zbierać doświadczenie w zawodach z seniorami.

Z okazji 20 urodzin TriathlonLife.pl życzy sukcesów i ciągłego rozwoju. Zdjęcie ukradzione z FB mamy Horstena. Chyba nam wybaczy 🙂 

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X