Wiadomości

#TRIpytania do Damentki po zdobyciu wicemistrzostwa: Miłe zaskoczenie

Przemysław Schenk: Tak na gorąco, jak oceniasz dzisiejszy start?
Kamil Damentka:
Bardzo się cieszę. Jest to dla mnie miłe zaskoczenie. Nie spodziewałem się tak znakomitego rezultatu. Miałem świadomość, że byłem dobrze przygotowany, ale jestem bardzo szczęśliwy z wyniku. Skupiałem się na walce z zawodnikami. Nie patrzyłem czy są z elity, czy młodzieżowcami. Startowaliśmy wszyscy wspólnie, dlatego moim celem było przesuwanie się do przodu. Nie wiedziałem dokładnie, który jestem w kategorii. Miałem tylko świadomość, że plasuje się wysoko. Skupiałem się na szybkim bieganiu. Nie kalkulowałem i nie pilnowałem pozycji do samego końca.   

Czy na ten moment to był szczyt twoich możliwości?
Rozmawiając z trenerem, stwierdziliśmy, że na pewno nie jest to szczyt mojej formy. W tym roku przygotowania przebiegają w ten sposób, żeby najlepsza dyspozycja przyszła na zawody triathlonowe, szczególnie te rangi mistrzowskiej. Jest to po prostu kolejny etap naszej ciężkiej pracy. Tym bardziej cieszą dobre wyniki uzyskiwane po drodze do osiągnięcia szczytu formy. Pokazuje to, że są jeszcze rezerwy. Mogę jeszcze sporo poprawić i w przeciągu sezonu zajmować dobre miejsca.

Na podstawie dzisiejszego startu w aquathlonie co jest jeszcze do poprawy?
Myślę, że pływanie było na dobrym poziomie. Jeśli będę więcej startować, to powinno być ono coraz lepsze. Tak samo jest z bieganiem. Myślę, że mogę osiągać jeszcze lepsze czasy biegowe.       

Jak wyglądają teraz Twoje najbliższe plany sportowe?
Teraz będę się przygotowywał do Pucharu Europu, który będzie w maju (Puchar Europy w Olsztynie 18 maja 2019 roku – dop. red.) To mój najbliższy cel.

Dziękuje za rozmowę i gratuluję

Przemysław Schenk
foto materiały prywatne Kamila Damentki

 

Czytaj także:

Kamil Damentka: Stałem się dojrzałym triathlonistą

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X