Wiadomości

TriMama organizuje bieg charytatywny

Już 1 grudnia uczestnicy będą mogli wziąć udział w biegu Wirtualna Piątka od Serca. Temu wydarzeniu będzie towarzyszyć szczytny cel.

To będzie już trzecia edycja tego wydarzenia, choć po raz pierwszy w wirtualnej odsłonie. Organizatorem biegu jest Fundacja TriMama. Jak wziąć udział?

Wirtualne zapisy i wspólny cel

Każdy zawodnik może zapisać się poprzez ten link. Co należy zrobić? Uczestnicy muszą pokonać pięć kilometrów w dniach 1-13 grudnia 2020. Sami wybierają trasę. Wysokość minimalnej opłaty startowej wynosi 37 złotych. Z uwagi na charytatywny charakter biegu można wpłacać kwoty wyższe niż minimalna opłata startowa. W tym roku zebrane środki zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Obecnie zapisanych już jest ponad 600 osób.

Zobacz też:

Mistrzynie i mistrzowie Polski 2020

Jak narodziła się idea tego biegu?

Potrzeba serca

– Osiem lat temu przeszłam udaną operację guza mózgu. Wygrałam drugie życie. Wtedy postanowiłam, że chcę odwdzięczyć się światu – przyznaje TriMama, czyli Natalia Wodyńska – Stosik, organizatorka biegu Wirtualna Piątka od Serca. – Po kilku latach, podczas treningu biegowego wpadłam na pomysł zorganizowana świątecznego kiermaszu, by pomoc małym pacjentom z onkologii i hematologii dziecięcej. W deszczu, w grudniowy poranek w kilka godzin udało się zebrać kilka tysięcy złotych. Po roku kiermasz świąteczny był również  magicznym wydarzeniem na dużo większą skale. W głowie narodził się pomysł biegu. W każdą niedzielę przecież TriMama budzi Gdańsk o dziewiątej rano nad pięknym i malowniczym Opływem Motławy. Właśnie tam organizuję te biegi. Rok temu podczas drugiej edycji na starcie stanęło prawie 500 osób! Atmosfera jest niesamowita i mimo że to grudniowy mroźny czas,  to świeci nam zawsze nam i atmosfera jest gorąca. W tym roku jest inaczej. Jednak wiem, że razem możemy mnożyć dobro – dodaje Wodyńska – Stosik.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X