#TRIgrzyska. Wiele kandydatek do medali

Zapraszamy do zabawy, podczas której będzie można wygrać pakiety startowe na imprezy Lotto Triathlon Energy. Obstaw TOP3 wyścigu kobiet. Podobnie jak rywalizacja mężczyzn i kobiet zapowiada się emocjonująco.

Do rywalizacji o medale igrzysk olimpijskich w Tokio triathlonistki przystąpią 27 lipca o godzinie 6:30 czasu lokalnego, czyli 26 lipca o 23:30 czasu polskiego.

Przyłącz się do olimpijskiej zabawy

Zapraszamy do udziału w zabawie. Wytypuj TOP3 i zgarnij jeden z trzech pakietów startowych na imprezę Lotto Triathlon Energy w Chełmży (15 sierpnia 2021) lub w Mrągowie (29 sierpnia 2021) lub na dowolną imprezę w przyszłym roku w ramach cyklu. Wybierasz dystans, który Ci najbardziej pasuje.

Wpisz w komentarzu pod tekstem lub na Facebooku swoją propozycję TOP3. Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 26 lipca, do godziny 23.30. W razie większej liczby prawidłowych odpowiedzi o kolejności będzie decydowała godzina wpisu.

Kto w gronie faworytek?

Na pewno o lepszy rezultat niż na IO w Rio de Janeiro powalczy Brytyjka Vicky Holland. W 2016 roku wywalczyła brązowy medal. Jej kibicuje Agnieszka Jerzyk ze względu na prywatną sympatię, z którą wielokrotnie mierzyła się na trasie, a podczas igrzysk olimpijskich w Londynie Polka wyprzedziła reprezentantkę Wielkiej Brytanii o trzy sekundy. Kto według dwukrotnej olimpijki jest faworytką do medali?

– Znowu może nas zaskoczy Nicola Spirig, która każdego tygodnia ścigała się na różnych dystansach. Wygrała ME na połówce, a tydzień wcześniej była czwarta podczas mistrzostw Europy w sprincie. To jest nieprzewidywalna zawodniczka. Potrafi przygotować się na igrzyska olimpijskie. Jest dwukrotną medalistką imprezy tej rangi. Mocne będą też Amerykanki, Brytyjki. W tym gronie będą rozdane medale – mówiła Agnieszka Jerzyk w rozmowie z TriathlonLife.pl, która w całości ukaże się wkrótce.

Wspomniana Nicola Spirig w Brazylii wywalczyła olimpijskie srebro, a w Londynie złoto, pokonując Lisę Norden “na centymetry”.

Mogą namieszać

Mocna Flora Duffy, która ma za sobą poważną kontuzję z pewnością będzie chciała powalczyć o pierwszy medal na igrzyskach. Zawodniczka z Bermudów startowała trzykrotnie na IO: w Pekinie, Londynie oraz Rio de Janeiro. Najlepszy start zanotowała w Brazylii, gdzie uplasowała się na ósmej pozycji z wynikiem 1:58:25. Przyznała, że start w Tokio będzie jej ostatnim w ramach igrzysk olimpijskich.

Warto też zwrócić uwagę na takie zawodniczki jak m.in.: Taylor Knibb, Georgia Taylor-Brown,  Katie Zaferes, czy Summer Rappaport, która uwielbia startować w Japonii. W tym kraju dwukrotnie wygrała oraz zajęła drugie miejsca w PŚ.

Kandydatek do medali jest wiele, a tylko trzy krążki. Kto je zdobędzie? Przekonamy się już za kilka dni.