Rozmowa

Triathlonista po amputacji nogi wystartuje w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia

Jacek Tomczak, znany jako Jack Strong, w wieku 20 lat uległ wypadkowi w kopalni. W wyniku tego amputowano mu lewą nogę. W przyszłym roku stanie na starcie Enea IRONMAN 70.3 Gdynia.

Dlaczego zdecydowałeś się wystartować w Enea IRONMAN 70.3 Gdynia?
Myśl o starcie zawsze chodziła mi po głowie. IRONMAN to marzenie, coś trudnego do osiągnięcia dla zwykłego człowieka, a tym bardziej dla takiej osoby, jak ja. Po wypadku i amputacji mój udział jeszcze bardziej odsunął się na dalszy plan, jako coś niemożliwego. Jednak od pewnego już czasu stawiam sobie sportowe cele. Przyszedł wreszcie czas na tak ekstremalne wyzwanie, jak przyszłoroczny Enea IRONMAN 70.3 Gdynia. Często też bywam w Gdyni. Ilekroć przechodzę bulwarem, czy Skwerem Kościuszki, to mam gdzieś z tyłu głowy, że to właśnie w tym miejscu odbywa się IRONMAN. Wiedziałem, że kiedyś będę chciał stanąć tu na starcie.

Czy startowałeś już kiedyś w zawodach triathlonowych?
Tak, kilkukrotnie startowałem na dystansie 1/8IM, ale to nie jest IRONMAN. To było bardziej na zasadzie rzuconego wyzwania, coś w stylu, „Nie zrobisz tego”. To ja na to, „Ok, potrzymaj mój bidon”. Pierwszy taki start miałem kilka lat temu. Mój protetyk i przyjaciel rzucił hasło, „Chodź wystartujemy w triathlonie”. „Co Ty” – powiedziałem. „Mam nadwagę, nie mam nogi, Ty też masz spory balaścik”. Mimo to spróbowaliśmy i ukończyliśmy. Zmieściliśmy się w czasie i tak się zaczęło. To była bardzo fajna przygoda i spodobało mi się to łączenie kilku dyscyplin.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

W 2022 roku w Polsce odbędą się 4 wyścigi pod szyldem IRONMAN:

    Citi Handlowy IRONMAN 70.3 Warsaw – 12 czerwca 2022;​

    Citi Handlowy 5150 Warsaw – 12 czerwca 2022;

    Enea IRONMAN Gdynia – 7 sierpnia 2022;

    Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – 7 sierpnia 2022

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X