Triathlon Szczytno. Wyniki 1/16 cross triathlonu

Powody do zadowolenia w Szczytnie miał Marcin Waniewski. Na trzecim miejscu zameldował się jego zawodnik, a na piątym syn. Wygrał Michał Zajk i Aleksandra Wróbel.

235 metrów pływania, 11 kilometrów na rowerze i zaledwie 2,75 kilometra biegu. Wydaje się mało, ale praktycznie tak jak w sprincie od początku do końca zawodnicy „lecą” na pełnym gazie. I nie inaczej było w Szczytnie podczas rywalizacji w Cross Triathlon Szczytno na dystansie 1/16.

Wygrał w czasie 41:24 Michał Zajk. Drugi na mecie zameldował się ze stratą 44 sekund Mateusz Wróbel, a trzeci wspomniany zawodnik trenowany przez popularnego Marcina Wanię Waniewskiego Emil Ziniewicz, który na metę przybiegł w czasie 42:42. Na piątej pozycji zameldował się Łukasz Waniewski, syn Marcina, który poszedł w ślady ojca. Jego czas 43:16.

Wśród kobiet wygrała Aleksandra Wróbel, która na pokonanie trasy potrzebowała 51 minut. Wyprzedziła Karinę Wiktowską o 3:42. Trzeci była Wanesa Hrynkiewicz z czasem 55:19.

Rywalizowały również sztafety. Wyniki poniżej.