TOP
Medaliści AG mistrzostw świata IRONMAN na Hawajach
Prezentujemy wyniki najlepszych zawodników AG w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy rywalizowali w MŚ Ironman na Hawajach. Dwa medale do Polski przywieźli biało-czerwoni.
Bez wątpienia główną informacją rywalizacji w AG było mistrzostwo świata w K30-34 Magdy Lenz, dla której to był dopiero drugi start na pełnym dystansie w dotychczasowej przygodzie z triathlonem. Z medalem wyjedzie też Marcin Konieczny, który zajął drugie miejsce w kategorii M50-54.
Wyniki TOP3 w poszczególnych AG
K18-24
- Julia Sanz Iglesias (BRA) / pływanie: 1:04:28 / T1: 3:46 / rower: 5:27:37 / T2: 3:23 / bieg: 3:47:18 / finisz: 10:26:30
- Amber Rombaut (BEL) / pływanie: 56:59 / T1: 2:44 / rower: 5:31:49 / T2: 3:18 / bieg: 3:59:24 / finisz: 10:34:12
- Erin Oliphant (USA) / pływanie: 53:53 / T1: 4:15 / rower: 5:56:19 / T2: 4:50 / bieg: 3:59:21 / finisz: 10:58:36
K25-29
- Henrike Guber (GER) / pływanie: 1:09:54 / T1: 2:56 / rower: 4:59:03 / T2: 3:28 / bieg: 3:24:56 / finisz: 9:40:14
- Anna Lawson (GBR) / pływanie: 1:07:24 / T1: 3:26 / rower: 5:23:19 / T2: 3:10 / bieg: 3:19:39 / finisz: 9:56:55
- Fabia Maramotti (ITA) / pływanie: 57:17 / T1: 5:41 / rower: 5:10:14 / T2: 5:13 / bieg: 3:46:10 / finisz: 10:04:34
K30-34
- Magda Lenz / pływanie: 1:04:17 / T1: 3:35 / rower: 5:05:14 / T2: 2:56 / bieg: 3:21:29 / finisz: 9:37:29
- Annamarie Strehlow (USA) / pływanie: 1:03:08 / T1: 3:30 / rower: 5:15:09 / T2: 3:32 / bieg: 3:16:59 / finisz: 9:42:17
- Mena Suter (SUI) / pływanie: 1:01:48 / T1: 4:03 / rower: 5:17:12 / T2: 3:34 / bieg: 3:32:23 / finisz: 9:58:57
K35-39
- Ana Soares (BRA) / pływanie: 1:05:40 / T1: 4:49 / rower: 5:08:30 / T2: 3:25 / bieg: 3:31:12 / finisz: 9:53:34
- Pierangela Dezerega (CHI) / pływanie: 1:09:58 / T1: 4:37 / rower: 5:16:16 / T2: 3:25 / bieg: 3:24:09 / finisz: 9:58:24
- Alina Hanschke Busch (MEX) / pływanie: 1:01:14 / T1: 4:07 / rower: 5:38:32 / T2: 4:06 / bieg: 3:17:40 / finisz: 10:05:37
K40-44
- Jana Richtrova (USA) / pływanie: 1:13:50 / T1: 4:23 / rower: 5:06:48 / T2: 3:52 / bieg: 3:33:39 / finisz: 10:02:31
- Valerie Van Hauwaert (BEL) / pływanie: 1:06:44 / T1: 3:58 / rower: 5:33:20 / T2: 3:13 / bieg: 3:26:09 / finisz: 10:13:22
- Laura Jalasto (FIN) / pływanie: 1:06:23 / T1: 4:16 / rower: 5:33:20 / T2: 3:32 / bieg: 3:30:03 / finisz: 10:17:31
K45-49
- Liza Rachetto (USA) / pływanie: 1:02:44 / T1: 4:08 / rower: 5:37:32 / T2: 3:22 / bieg: 3:35:52 / finisz: 10:23:36
- Amy Farrell (USA) / pływanie: 1:09:38 / T1: 3:49 / rower: 5:27:08 / T2: 3:18 / bieg: 3:42:29 / finisz: 10:26:21
- Sharon Schmidt-Mongrain (USA) / pływanie: 1:05:58 / T1: 3:30 / rower: 5:38:58 / T2: 4:05 / bieg: 3:37:39 / finisz: 10:30:08
K50-54
- Sandra Daenzer (SUI) / pływanie: 1:10:42 / T1: 4:47 / rower: 5:30:45 / T2: 4:53 / bieg: 3:54:00 / finisz: 10:45:05
- Trine Brask (DEN) / pływanie: 1:19:50 / T1: 3:48 / rower: 5:33:20 / T2: 6:16 / bieg: 3:43:36 / finisz: 10:46:48
- Edin Jung (SUI) / pływanie: 1:12:58 / T1: 4:08 / rower: 5:44:16 / T2: 3:51 / bieg: 3:43:56 / finisz: 10:49:08
K55-59
- Yvonne Timewell (CAN) / pływanie: 1:09:48 / T1: 4:42 / rower: 5:46:35 / T2: 5:34 / bieg: 4:00:43 / finisz: 11:07:19
- Donna Kay-Ness (USA) / pływanie: 1:08:15 / T1: 4:47 / rower: 5:43:30 / T2: 4:14 / bieg: 4:12:18 / finisz: 11:13:02
- Genelle van der Riet (RSA) / pływanie: 1:09:29 / T1: 5:30 / rower: 5:55:02 / T2: 4:17 / bieg: 4:03:23 / finisz: 11:17:39
K60-64
- Sharon McKinnon (CAN) / pływanie: 1:15:07 / T1: 7:15 / rower: 6:17:19 / T2: 9:24 / bieg: 4:36:45 / finisz: 12:25:47
- Sharon McDowell-Larsen (CAN) / pływanie: 1:09:38 / T1: 5:57 / rower: 6:26:44 / T2: 6:52 / bieg: 4:37:48 / finisz: 12:26:57
- Siobhan Kennedy (IRL) / pływanie: 1:35:39 / T1: 8:54 / rower: 6:31:41 / T2: 9:56 / bieg: 4:11:27 / finisz: 12:37:35
K65-69
- Donna Smyers (USA) / pływanie: 1:20:52 / T1: 5:23 / rower: 6:16:42 / T2: 8:10 / bieg: 4:31:33 / finisz: 12:22:38
- Jane MacLeod (CAN) / pływanie: 1:29:57 / T1: 6:01 / rower: 6:23:49 / T2: 9:56 / bieg: 4:25:29 / finisz: 12:35:09
- Michele Allison (AUS) / pływanie: 1:15:49 / T1: 5:36 / rower: 6:33:41 / T2: 5:21 / bieg: 4:45:48 / finisz: 12:46:14
K70-74
- Missy Lestrange (USA) / pływanie: 1:18:09 / T1: 5:28 / rower: 6:55:30 / T2: 10:50 / bieg: 5:24:27 / finisz: 13:54:22
- Francine Comeau (CAN) / pływanie: 1:42:40 / T1: 8:21 / rower: 7:28:01 / T2: 8:13 / bieg: 5:05:47 / finisz: 14:32:59
- Cullen Goodyear (CAN) / pływanie: 1:26:32 / T1: 9:33 / rower: 7:11:42 / T2: 19:18 / bieg: 5:33:44 / finisz: 14:40:46
K75-79
- Cherie Gruenfeld (USA) / pływanie: 1:30:20 / T1: 6:26 / rower: 7:36:04 / T2: 9:26 / bieg: 6:57:53 / finisz: 16:20:07
- Natalie Grabow (USA) / pływanie: 1:33:41 / T1: 10:39 / rower: 7:44:46 / T2: 12:59 / bieg: 7:06:50 / finisz: 16:48:53
M18-24
- Andoni Valencia (MEX) / pływanie: 56:05 / T1: 2:53 / rower: 4:43:50 / T2: 3:25 / bieg: 3:13:48 / finisz: 8:59:58
- Jameson Plewes (CAN) / pływanie: 53:49 / T1: 3:27 / rower: 4:53:56 / T2: 3:11 / bieg: 3:16:48 / finisz: 9:11:09
- Lukas Stahl (GER) / pływanie: 58:08 / T1: 3:53 / rower: 4:44:40 / T2: 4:47 / bieg: 3:22:01 / finisz: 9:13:27
M25-29
- Matthew Marquardt (USA) / pływanie: 49:58 / T1: 2:34 / rower: 4:38:22 / T2: 3:21 / bieg: 3:01:35 / finisz: 8:35:49
- Devin Volk (USA) / pływanie: 56:32 / T1: 2:44 / rower: 4:48:47 / T2: 2:43 / bieg: 2:57:35 / finisz: 8:48:18
- Timmo Jeret (EST) / pływanie: 1:02:39 / T1: 3:50 / rower: 4:41:39 / T2: 2:49 / bieg: 2:58:20 / finisz: 8:49:16
M30-34
- Miao Hao (CHI) / pływanie: 52:23 / T1: 3:03 / rower: 4:41:49 / T2: 3:09 / bieg: 3:00:49 / finisz: 8:41:11
- Philipp Stadter (GER) / pływanie: 54:32 / T1: 3:03 / rower: 4:33:54 / T2: 3:13 / bieg: 3:06:51 / finisz: 8:41:31
- Julien Hoeksema (FRA) / pływanie: 52:56 / T1: 3:53 / rower: 4:38:53 / T2: 2:57 / bieg: 3:06:38 / finisz: 8:45:15
M35-39
- Tom De Bruyn (BEL) / pływanie: / T1: / rower: / T2: / bieg/ finisz: 8:41:30
- Guillaume Montoisy (BEL) / pływanie: 54:37 / T1: 3:55 / rower: 4:40:53 / T2: 3:32 / bieg: 3:06:09 / finisz: 8:49:05
- Eric Engel (USA) / pływanie: 56:22 / T1: 3:03 / rower: 4:36:32 / T2: 3:10 / bieg: 3:12:25 / finisz: 8:51:31
M40-44
- Christian Storzer (GER) / pływanie: 57:10 / T1: 3:27 / rower: 4:29:06 / T2: 2:39 / bieg: 2:59:05 / finisz: 8:31:26
- Sergio Marques (POR) / pływanie: 59:22 / T1: 3:14 / rower: 4:43:04 / T2: 2:57 / bieg: 2:57:38 / finisz: 8:46:13
- David Clark (AUS) / pływanie: 55:06 / T1: 3:43 / rower: 4:35:37 / T2: 3:48 / bieg: 3:10:04 / finisz: 8:48:17
M45-49
- Jose Belarmino (BRA) / pływanie: 54:07 / T1: 3:58 / rower: 4:45:38 / T2: 4:10 / bieg: 3:14:40 / finisz: 9:02:31
- Brice Williams (USA) / pływanie: 54:39 / T1: 4:14 / rower: 4:39:27 / T2: 5:30 / bieg: 3:20:08 / finisz: 9:03:57
- Kimmo Tuunanem (FIN) / pływanie: 59:57 / T1: 3:54 / rower: 4:33:04 / T2: 3:43 / bieg: 3:26:22 / finisz: 9:06:59
M50-54
- Ulrik Jespersen (DEN) / pływanie: 1:03:40 / T1: 4:24 / rower: 4:50:34 / T2: 3:11 / bieg: 3:26:38 / finisz: 9:28:24
- Marcin Konieczny / pływanie: 1:03:41 / T1: 3:17 / rower: 5:02:40 / T2: 3:51 / bieg: 3:22:55 / finisz: 9:36:22
- Stefano Bortolami (ITA) / pływanie: 54:21 / T1: 3:46 / rower: 5:12:17 / T2: 4:01 / bieg: 3:23:40 / finisz: 9:38:04
M55-59
- Anton Walter Elie (NED) / pływanie: 1:07:28 / T1: 4:19 / rower: 5:00:02 / T2: 4:29 / bieg: 3:35:06 / finisz: 9:51:23
- Mathieu Aguerre (FRA) / pływanie: 1:02:30 / T1: 4:53 / rower: 5:16:13 / T2: 4:07 / bieg: 3:27:48 / finisz: 9:55:29
- Jean-Christophe Guinchard (SUI) / pływanie: 1:02:00 / T1: 3:03 / rower: 4:50:07 / T2: 4:00 / bieg: 4:01:27 / finisz: 10:00:34
M60-64
- Tim Bradley (USA) / pływanie: 1:17:44 / T1: 6:53 / rower: 5:17:05 / T2: 5:29 / bieg: 3:43:04 / finisz: 10:30:14
- Jason George (SUI) / pływanie: 1:09:23 / T1: 7:13 / rower: 5:22:50 / T2: 6:31 / bieg: 3:53:41 / finisz: 10:39:38
- Wilhelm Schweiger (GER) / pływanie: 1:14:20 / T1: 4:59 / rower: 5:33:57 / T2: / bieg: / finisz: 10:43:50
M65-69
- Martin Gannon (GBR) / pływanie: 1:18:45 / T1: 5:19 / rower: 5:24:06 / T2: 4:54 / bieg: 4:02:18 / finisz: 10:55:21
- John Hill (AUS) / pływanie: 1:13:37 / T1: 6:50 / rower: 5:56:54 / T2: 7:39 / bieg: 4:15:13 / finisz: 11:40:11
- Carlo Meier (SUI) / pływanie: 1:28:20 / T1: 6:05 / rower: 5:40:32 / T2: 5:38 / bieg: 4:21:16 / finisz: 11:41:48
M70-74
- Fred Skinner (USA) / pływanie: 1:27:49 / T1: 9:53 / rower: 6:04:04 / T2: 7:37 / bieg: 4:59:33 / finisz: 12:48:54
- Rick Simpson (USA) / pływanie: 1:11:13 / T1: 3:49 / rower: 6:08:20 / T2: 4:13 / bieg: 5:53:01 / finisz: 13:20:34
- Bobby Smale (AUS) / pływanie: 1:17:32 / T1: 7:11 / rower: 6:19:47 / T2: 10:34 / bieg: 5:35:00 / finisz: 13:30:02
M75-79
- Max Hochstrasser (SUI) / pływanie: 1:28:32 / T1: 10:02 / rower: 6:40:39 / T2: 8:54 / bieg: 5:44:18 / finisz: 14:12:22
- Roger Freeman (USA) / pływanie: 2:06:56 / T1: 13:38 / rower: 7:24:28 / T2: 13:02 / bieg: 5:49:35 / finisz: 15:47:36
- Even Evensen (USA) / pływanie: 1:22:57 / T1: 13:00 / rower: 7:06:05 / T2: 15:04 / bieg: 7:13:04 / finisz: 16:10:08
M80-84
- Hiroshi Nakata (JPN) / pływanie: 1:20:48 / T1: 10:38 / rower: 8:16:43 / T2: 13:25 / bieg: 5:40:18 / finisz: 15:41:51
- Warren Hill (AUS) / pływanie: 1:51:58 / T1: 14:05 / rower: 7:35:18 / T2: 9:51 / bieg: 6:25:14 / finisz: 16:16:25
- George Hudson (USA) / pływanie: 2:09:47 / T1: 7:41 / rower: 8:01:40 / T2: 9:50 / bieg: 6:27:27 / finisz: 16:56:23
Przemek Schenk
foto: materiały prywatne