Triathlon Sokoła. Zwycięzcy Jacek Tyczyński oraz Anna Twardowska

W ramach piątej edycji zawodnicy rywalizowali na dystansie sprinterskim. Na starcie zameldowało się kilku mocnych zawodników.

Triathlon Sokoła to kameralna impreza z kilkuletnią tradycją. Jest efektem  pasji, niezłomności i wizjonerstwa lokalnych sportowców, którzy uwierzyli, że mogą na Podkarpaciu, w miejscu, z którego pochodzą i gdzie zrodziła się ich miłość do sportu stworzyć zawody na najwyższym poziomie.

W tym roku na starcie pojawili się m.in.: Maciej Brzyski, Monika Szorek Heitzman (w tym sezonie została już mistrzynią Europy w kategorii wiekowej w Olsztynie oraz Mistrzynią Polski w AG).

Do rywalizacji stanął też Jacek Tyczyński, który pierwotnie miał walczyć w Poznaniu w ramach mistrzostw Polski na 1/2IM, ale po wielu zawirowaniach i zmianie formuły tamtych zawodów zrezygnował z tamtego wyjazdu i szukał innych alternatyw. Padło na Triathlon Sokoła.

–  Nie przyjadę w ten weekend do Poznania. Mimo że wszystko było dopięte na ostatni guzik pod ten start. Jako zawodnicy powinniśmy dać organizatorowi jasny sygnał, że nie zgadzamy się na takie traktowanie – mówił rozgoryczony Jacek Tyczyński, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Przebieg trasy

Przekonująca wygrana

Jacek Tyczyński już na etapie pływackim był najszybszym zawodnikiem (10:04) i od tamtego czasu kontrolował sytuację. W ten sposób udało mu się wbiec na metę, z czasem 56:49. Ostatecznie wyprzedził Maćka Brzyskiego (1:00:01). Podium uzupełnił Marcin Turek (1:02:36).

Wygrana Twardowskiej

Wśród kobiet ze zwycięstwa mogła cieszyć się Anna Twardowska. Pokonanie trasy zajęło jej 1:09:51. Wyprzedziła Monikę Szorek Heitzman o 49 sekund. Na najniższym stopniu podium stanęła Ewelina Rybczyńska (1:20:48).