Wiadomości

Triathlon na igrzyskach europejskich w 2023

Program sportowy Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 nadal rośnie wraz z włączeniem do niego triathlonu. Ten sport powróci do tej imprezy po kilku latach.  

Triathlon był częścią igrzysk europejskich podczas pierwszej edycji w 2015 roku. Wówczas rywalizacja odbywała się w Baku.
– To wspaniałe dla naszego sportu i dla naszej organizacji, aby ponownie włączyć się do programu Igrzysk Europejskich – powiedziała Marisol Casado, prezes World Triathlon i członek MKOl. – Dodanie sztafety mieszanej dowodzi, że rośnie nasza obecność sportowa, zwłaszcza w Europie. Zapewnienie czołowym europejskim sportowcom kolejnego ważnego wydarzenia, na którym mogą wziąć udział, jest zawsze świetną wiadomością. Jestem absolutnie przekonana, że ​​nasza społeczność, kibice i widzowie będą zachwyceni – dodała Casado.

Dwa wyścigi tri

– Z wielką przyjemnością możemy potwierdzić, że triathlon będzie częścią europejskich igrzysk, które odbędą się w Polsce w 2023 roku – powiedział Renato Bertrandi Prezes World Triathlon European Continental. – Triathlon był częścią pierwszej edycji igrzysk w 2015 roku, kiedy to z sukcesem zawodnicy wystartowali na olimpijce. W 2023 roku będziemy uczestniczyć w Igrzyskach Europejskich z dwoma wyścigami: indywidualnym i sztafety mieszanej na dystansie olimpijskim – zdradził Bertrandi.

Czym są IE?

Igrzyska Europejskie to najważniejsze na kontynencie wydarzenie multisportowe dla elitarnych sportowców, które odbywają się co cztery lata. W Igrzyskach Europejskich Kraków-Małopolska 2023 zaplanowano około dwóch tuzinów sportów olimpijskich i nieolimpijskich. Wspinaczka sportowa i triathlon dołączają do łucznictwa, badmintona, piłki ręcznej plażowej, boksu, kajakarstwa, karate, nowoczesnego pięcioboju, muaythai, strzelectwa i taekwondo w programie w 2023 roku. W nadchodzących tygodniach dołączą kolejne dyscypliny.

Przemek Schenk
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X