Wiadomości

Triathlon Lwa 2022. Siódmiak, Czysz, Witecka i Krawczyk wygrywają

W sobotę odbyła się ósma edycja Triathlonu Lwa w Lusowie. Na dwóch dystansach – 1/8 oraz 1/4  rywalizowało łącznie blisko 400 zawodników.

Własną rywalizację miały także dzieciaki i młodzież oraz podopieczni Stowarzyszenia TARSON z Tarnowa Podgórnego, dla których zorganizowano aquathlon. Impreza odbyła się w dobrych warunkach, choć zawodnicy podkreślali, że temperatura dała im się we znaki.

Wygrana Siódmiaka na ćwiartce

Czy w niewielkiej miejscowości można zorganizować ciekawe, stojące na wysokim poziomie sportowym zawody? Lusowo po raz kolejny udowadnia, że tak. Ta niewielka podpoznańska miejscowość, oddalona od centrum stolicy Wielkopolski zaledwie o 20 km jest gospodarzem Triathlonu Lwa od 2014 roku. Po raz drugi w rywalizacji na dystansie 1/4 Triathlonu Lwa (wziął udział znakomity triathlonista – Igor Siódmiak. Okazał się najszybszym zawodnikiem, wbiegając na metę, z czasem 1:57:54.

Co prawda nie poprawiłem wyniku sprzed roku, ale biorąc pod uwagę, że jestem po chorobie, to mogę być zadowolony. W wodzie płynąłem na drugim miejscu. Z jeziora wyszedłem w zasadzie razem z moim największym rywalem dzisiejszego dnia, ale już na rowerze zostałem sam i z bezpieczną przewagą dotarłem do mety. Dzisiaj warunki były szczególnie trudne na bieganiu, bo temperatura doskwierała. Przed rokiem w trakcie zawodów była ulewa, ale już podczas etapu biegowego, warunki sprzyjały, co w moim przypadku oznaczało mój rekordowy czas na bieganiu. Dzisiaj tak szybko nie było, ale też nie spodziewałem się rekordów – mówił na mecie Igor Siódmiak.

Podium uzupełnili Wiktor Eliasz (2:04:08) oraz Norbert Wojciechowski (2:09:50).

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Martyna Witecka – 2:26:01. Drugą lokatę wywalczyła Kinga Zujko – 2:29:25. A jako trzecia do mety dotarła Marta Chojnacka – 2:37:24.

Zwycięstwo Czysza na 1/8IM

Zawody na dystansie 1/8 IM wygrał Robert Czysz z czasem 59:10. Drugie miejsce zajął Filip Glapa – 1:01:53, a trzeci był Jakub Juskowiak – 1:02:32.

Najszybszą z kobiet okazała się Natalia Krawczyk, z czasem 1:07:24.

Był to mój debiut w Triathlonie Lwa. Podobało mi się, ale muszę przyznać, że zaskoczyła mnie pagórkowata trasa biegowa. Specjalizuję się w krótkich dystansach, więc był to dla mnie istotny start, jak każdy inny. Zawody to zawody – zawsze startuję na poważnie – zaznaczyła Natalia Krawczyk.

Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ferchmin (1:08:21), a trzecia była Paula Janicka (1:12:22).

Tegoroczna edycja Triathlonu Lwa po raz trzeci odbyła się w formule rolling-start (start ze stref czasowych, w kilkuosobowych grupach), co istotnie wpływa na komfort pierwszej triathlonowej konkurencji. Natomiast na etapie rowerowym pilotem na motocyklu był Wójt Gminy Tarnowo Podgórne – Pan Tadeusz Czajka.

Inicjatywa dla niepełnosprawnych

Warto wspomnieć o dodatkowej inicjatywie – aquathlonie dla osób niepełnosprawnych, w którym startowali podopieczni Stowarzyszenia TARSON z Tarnowa Podgórnego. Sześciu wspaniałych sportowców pokazało, że chcieć to móc, a ograniczenia są tylko w głowie! Co więcej – po raz pierwszy podopieczni Stowarzyszenia wzięli udział także w rywalizacji triathlonowej!

W niedzielę czas na Swimun Lwa

Triathlonowe emocje nie kończą tegorocznego wydarzenia w Lusowie. W niedzielę, 12 czerwca odbędzie się druga edycja Swimrun Lwa. To konkurencja łącząca bieg przełajowy z pływaniem. Łączny dystans, jaki będzie do pokonania to blisko 10 km.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Bieg Lwa. Więcej informacji oraz wyniki znajdują się na stronie www.triathlonlwa.pl.

materiały prasowe

https://triathlonlife.pl/robert-wilkowieck-wygrywa-ironman-70-3-warszawa/?preview_id=32151&preview_nonce=b05f5bffc5&preview=true&_thumbnail_id=31909

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X