Tomasz Szala lepszy od Miłosza Sowińskiego

Druga edycja zawodów Triathlon Kurzętnik dostarczyła wielu emocji. Przykładem była rywalizacja czołowych triathlonistów w Polsce: Tomasza Szali i Miłosza Sowińskiego.

Obaj byli przed zawodami głównymi faworytami na ćwiartce. Są czołowymi zawodnikami w Polsce na długim dystansie: Tomasz Szala (8:15:00) i Miłosz Sowiński (8:04:58).

– Wystartuję w Kurzętniku. Zapowiada się ciekawa rywalizacja z Tomkiem Szalą, ale wiążą mnie też zobowiązania wobec Treca, firmy, która jest moim sponsorem oraz zawodów. Po tym starcie skupię się na przygotowaniach do Lotto Challenge Gdańsk, z czego bardzo się cieszę – mówił przed startem Miłosz Sowiński, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Warto dodać, że zawodnik obecnie mieszkający i trenujący w Sopocie udanie wystartował kilka dni temu w Sierakowie. Wówczas nie tylko wygrał 1/2IM, ale ustanowił również nowy rekord trasy. To tylko zwiastuje emocje w Kurzętniku. Natomiast Tomasz Szala zaliczył już w tym sezonie świetny start na dystansie długim w Ironman Texas, gdzie uplasował się na piątej pozycji z czasem 8:15:38, z czego pięć minut to kara. Po tych zawodach startował jeszcze w Żyrardowie, gdzie był trzeci na “ćwiartce”, ale jak sam przyznał po tych zawodach stać go na więcej.

Przebieg trasy

Sowiński vs Szala

Na pływaniu szybszy okazał się Tomasz Szala (12:00). Wyprzedził Sowińskiego o osiem sekund, który jednak 5s. odrobił w T1. Podczas trasy kolarskiej minimalnie szybszy był Miłosz Sowiński, ale z kolei z drugiej strefy zmian lepszy był Szala.

Na ostatnim etapie rywalizacji mocniejszy okazał się Tomasz Szala. Tym samym wbiegł na metę z wynikiem 1:56:05. Wyprzedził Miłosza Sowińskiego o 29 sekund. Na podium znalazł się też Tomasz Spaleniak, kończąc wyścig w 2:01:39.

Dominacja Jędrzejewskiej

Wśród kobiet prym wiodła Aleksandra Jędrzejewska. Zawodniczka CTS kilka dni temu zajęła trzecie miejsce w PRO kobiet podczas Challenge St Pölten. W Kurzętniku potwierdziła dobrą formę. Pokonała trasę z wynikiem 2:08:31. Wyprzedziła Katarzynę Kaczkowską (2:22:11) oraz Ewę Dębiec (2:28:29).