Wiadomości

Triathlon Kurzętnik. Pojedynek Tomasza Szali i Miłosza Sowińskiego

Przed nami druga edycja Triathlonu Kurzętnik. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Szczególną będzie rywalizacja obecnie dwóch najlepszych polskich zawodników na dystansie długim.

Pierwsza odsłona zawodów była sukcesem, a druga zapowiada się równie ciekawie. Zawodnicy powalczą na dystansach: 1/4IM oraz 1/8IM. Rywalizacja na ćwiartce zapowiada się niezwykle emocjonująco. Dojdzie do bezpośredniego pojedynku dwóch czołowych zawodników w Polsce na pełnym dystanse: Tomasza Szali (8:15:00) oraz Miłosza Sowińskiego (8:04:58).

– Wystartuję w Kurzętniku. Zapowiada się ciekawa rywalizacja z Tomkiem Szalą, ale wiążą mnie też zobowiązania wobec Treca, firmy, która jest moim sponsorem oraz zawodów. Po tym starcie skupię się na przygotowaniach do Lotto Challenge Gdańsk, z czego bardzo się cieszę – mówi przed startem Miłosz Sowiński.

Warto dodać, że zawodnik obecnie mieszkający i trenujący w Sopocie udanie wystartował kilka dni temu w Sierakowie. Wówczas nie tylko wygrał 1/2IM, ale ustanowił również nowy rekord trasy. To tylko zwiastuje emocje w Kurzętniku. Natomiast Tomasz Szala zaliczył już w tym sezonie świetny start na dystansie długim w Ironman Texas, gdzie uplasował się na piątej pozycji z czasem 8:15:38, z czego pięć minut to kara. Po tych zawodach startował jeszcze w Żyrardowie, gdzie był trzeci na “ćwiartce”, ale jak sam przyznał po tych zawodach stać go na więcej. Cała ROZMOWA PONIŻEJ. 

Tomasz Szala: Start był udany, ale stać mnie na więcej

Oprócz wspomnianych zawodników w Kurzętniku wystartują m.in.: Aleksandra Jędrzejewska (1/4IM), Katarzyna Kaczkowska (1/4IM), Tomasz Spaleniak (1/4IM), czy Igor Siódmiak (1/8IM).

Atrakcje dla kibiców i zawodników

Organizatorzy, podobnie jak rok temu, oprócz ciekawej rywalizacji sportowej przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Opowiadał o nich Tomasz Galiński w jednej z rozmów z TriathlonLife.pl.

– Chcę, żeby wszyscy wyjechali zadowoleni z Kurzętnika. Przygotowujemy kilka niespodzianek. Będzie duża pula nagród dla najlepszych zawodników OPEN wśród kobiet i mężczyzn. Zwycięzcy mogą liczyć na gratyfikacje finansowe w wysokości 1200 złotych. W sumie pula nagród finansowych przekracza 8 tys. zł To jest raczej niespotykane w małych zawodach triathlonowych. Do tego zostaną rozlosowane nagrody wśród wszystkich uczestników. Przypomnę, że w ubiegłym roku tą najwartościowszą była elektryczna hulajnoga za ponad 6 tys. złotych – mówił Tomasz Galiński, organizator zawodów, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Przebieg trasy

Harmonogram imprezy

Sponsorem Miłosza Sowińskiego jest firma AMZ – producent najwyższej jakości kołder i poduszek w 100% szytych w Polsce, od 30 lat dbający o dobry wypoczynek w ponad 15 krajach na całym świecie. Aktywny partner sportowców oraz młodych kadrowiczów Polskiego Związku Triathlonu. Zobacz produkty stworzone z myślą o regeneracji triathlonistów.

Przemek Schenk
foto: domety, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X