Wiadomości

Triathlon Kraśnik. Przegrywają jedynie nieobecni

W ostatnie trzy weekendy sierpnia ma się w Polsce odbyć 25 wydarzeń triathlonowych. W tym dziwnym sezonie to imponująca liczba.

Koniec sierpnia obfituje w kalendarzu w liczne imprezy. Tylko od 16 do 30 sierpnia, czyli w trzy weekendy zaplanowane jest 25 wydarzeń w Polsce. Różnych. Od prywatnych triathlonów, do udziału w których są zaproszeni inni, do tradycyjnych imprez. Jeszcze nie wiadomo czy wszystkie się odbędą, bo organizatorzy walczą o pozwolenia. Niestety, sytuacja z COVID-19 jest bardzo dynamiczna, a decyzje rządu zmieniają się niemal z dnia na dzień. Na 1 sierpnia wiemy, że można organizować wydarzenia na 250 osób. Jak to będzie za kilka tygodni? Tego nie wie nikt.

Zawody z tradycją

A póki co w kalendarzu imprez triathlonowych doszła, planowana jest kolejna impreza. W niedzielę 23 sierpnia 2020 r. VII Triathlon Kraśnik.
– Przegrywają jedynie nieobecni, który odbędzie się nad Zalewem Kraśnickim – przekonują organizatorzy. Oby tak było!

Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 11. Zawody w Kraśniku na stałe wpisały się w triathlonową mapę Polski, gwarantując wysoki poziom sportowy i organizacyjny. Warto podkreślić, że strefa zmian Triathlon Kraśnik została oceniona jako najlepsza w Polsce w rankingu lepszytriathlon.pl. Organizatorzy wytyczając trasę dbają zarówno o aspekt sportowy jak i turystyczny. Wzrastająca frekwencja, profesjonalna organizacja, zawodnicy z różnych zakątków kraju, setki kibiców nad Zalewem Kraśnickim i na trasie są tego wymiernym przykładem – przekonują organizatorzy.

Olimpijka i sprint w Kraśniku

Zawodnicy podobnie jak w latach ubiegłych, będą mogli rywalizować na dwóch dystansach: sprinterskim (750 m. / 20 km. / 5 km) oraz olimpijskim (standard – 1500 m. / 40 km. / 10 km). Na zawodach ważniejsza od zwycięstwa jest walka z własnymi słabościami i przełamywanie kolejnych barier swojego organizmu, co doskonale oddaje motto zawodów: „Przegrywają, jedynie nieobecni.”

Wszelkie informacje na temat imprezy na stronie: www.triathlonkrasnik.pl oraz fanpage facebook.com/triathlonkrasnik.

Dawid Majakowski
foto materiały organizatora

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close