Wiadomości

Triathlon Energy w Starogardzie i Skarszewach

– Starogard to miasto, które zawsze będziemy darzyć olbrzymim sentymentem bowiem tutaj w roku 2016 odbyły się pierwsze zawody pod znakiem Triathlon Energy – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.
 

Rok 2019 przyniesie jednak zmiany w rywalizacji. Etap pływacki tym razem odbędzie się na jeziorze Borówno w Skarszewach, stąd trasą rowerową zawodnicy dotrą pod stadion Kazimierza Deyny, aby ostatni etap czyli trasę biegową pokonać już w samym sercu Starogardu Gdańskiego i zakończyć całość finiszem na stadionie im. Kazimierza Deyny.
 

– Trasa rowerowa z Borzechowa była bardzo wymagająca pod kątem jej zabezpieczenia – ponad 100 skrzyżowań plus dwie miejscowości – to wszystko powodowało że jako organizatorzy zmuszeni byliśmy do poszukiwania alternatywy – kontynuuje Greczyło. – Wybór padł na Skarszewy, ale w związku z koniecznością przecięcia drogi krajowej zmuszeni byliśmy do rezygnacji z dystansu 1/2 IM. Związane to jest z koniecznością minimalizacji utrudnień na drodze krajowej.
 

Obok rezygnacji z popularnej połówki nic więcej w starogardzkich zawodach się nie zmieni. Nadal panować będzie wyśmienita atmosfera, okazały pakiet startowy oraz strefa finiszera otwarta dla rodzin i znajomych. Bez zmian pozostanie również trasa biegowa, która w 2018 roku zawodnikom przypadła do gustu. Przebiegająca przez centrum miasta, rynek i ulicę Kościuszki trasa biegowa zgromadziła setki kibiców.
 

Zapisy na zawody w Starogardzie ruszają w niedzielę (25 listopada) punktualnie o 12. Tradycyjnie w zawodach spod znaku Triathlon Energy dla pierwszych 50 zapisanych osób organizatorzy przygotowali najniższe ceny z puli #FIRST50. Rejestracja na zawody prowadzona jest na platformie www.TimeRecords.pl

 

Kalendarz imprez cyklu Triathlon Energy 2019:

 

#1 – Gniewino (woj. pomorskie) – 26 maja 2019

#2 – Starogard Gdański – Skarszewy (woj. pomorskie) – 9 czerwca 2019

#3 – Lidzbark Welski (woj. warmińsko – mazurskie) – 30 czerwca 2019

#4 – Bełchatów (woj. łódzkie) – 21 lipca 2019

#5 – Chełmża (woj. kujawsko – pomorskie) – 4 sierpnia 2019

#6 – Mrągowo (woj. warmińsko – mazurskie) – 25 sierpnia 2019

 

Materiał prasowy

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Close
Back to top button
X