Wiadomości

Triathlon Częstochowa. Wierzymy w Wasze dobre serce

Impreza w Częstochowie przeniesiona na rok 2021. Cztery opcje dla zawodników.

– Chcąc być uczciwi w stosunku do Was, idąc za przykładem innych organizatorów z świata i kraju, oficjalnie ogłaszamy decyzję o zmianie terminu Zawodów Częstochowa Triathlon i przesunięcia ich na 18 lipca 2021 roku – czytamy w komunikacie. – Niestety, czas nie gra na naszą korzyść i każdy dodatkowy tydzień przybliża nas do zakładanej daty zawodów, a co za tym idzie wymaga podjęcia konkretnych działań co do ich organizacji.

Dlaczego podjęto taką decyzję?

– Aktualnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak sytuacja związana z epidemią będzie rozwijać się w kolejnych miesiącach. Dlatego zdecydowaliśmy się o nie przenoszeniu zawodów na inny termin w tym roku – piszą organizatorzy w oświadczeniu. –  Rządowy zakaz imprez i zgromadzeń jest w mocy do odwołania. To stawia nas w sytuacji kompletnej niepewności, co do możliwości zorganizowania naszych zawodów w jakimkolwiek terminie w tym roku, a do tego właściwie całkowicie ogranicza działania jako organizatora. Jednocześnie nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której to, jeśli rzeczywiście zrodziłaby się taka możliwość w drugiej części sezonu, musielibyście wybierać pomiędzy naszymi zawodami a innymi przeniesionymi zawodami – czytamy.

Rozwiązania dla zawodników

Organizatorzy proponują zawodnikom cztery możliwości. Pierwszą jest przeniesienie opłaty startowej na nowy termin zawodów – 18 lipca 2021 roku. Można przepisać pakiet startowy na innego zawodnika. Organizatorzy przewidują też  zwrot opłaty startowej w postaci 75% wpłaconej kwoty. Jeśli już dany zawodnik wie, że nie będzie mógł wystartować w tych zawodach za rok, wówczas oferowany jest zwrot opłaty w wysokości 75%, pomniejszone o 25% opłaty administracyjnej. To pozwoli organizatorom w małym stopniu pokryć już poniesione koszty związane z przygotowaniem imprezy w tym roku. Ostatnią opcją jest  przekazanie kwoty opłaty startowej na rzecz Stowarzyszenia organizatorów, która przeznaczona zostanie na złagodzenie problemów finansowych wynikających z epidemii oraz realizację celów statutowych.
Chęć skorzystania z jednej z powyższych opcji (2-4) należy zgłaszać mailowo na adres: info@czestochowatriathlon.pl do 30 sierpnia 2020 roku. W przypadku braku wiadomości w zakładanym terminie, pakiet zostanie automatycznie przepisany na 2021 rok.

Wszyscy są przegrani

– Niestety w aktualnej sytuacji każdy jest przegranym – Wy, zawodnicy, nie możecie wystartować na zawodach, do których szykowaliście się od kilku miesięcy, jak i my, organizatorzy, którzy muszą mierzyć się z dużymi trudnościami finansowymi – piszą organizatorzy. Nie jesteśmy wielką firmą eventową, której nadrzędnym celem jest zysk.  Jesteśmy stowarzyszeniem sportowym, które zrzesza ludzi, którzy tak jak Wy kochają triathlon, a Częstochowa Triathlon to nasze oczko w głowie. Nie dajmy skończyć się historii triathlonu w Częstochowie w taki sposób. Miejmy siłę by razem zawalczyć o tę imprezę w przyszłym roku! Dziękujemy za wielkie pokłady zaufania i wiary w nas, które nam wszyscy daliście podczas dwóch pierwszych edycji zawodów. Dzisiaj to my wierzymy w Was, w Wasze dobre serce i zrozumienie naszej trudnej sytuacji, w której to musimy odwołać nasze zawody, których to tegoroczna realizacja była już w zaawansowanej fazie. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszej propozycji nie czujecie się zawiedzeni. Gramy w jednej, wielkiej, triathlonowej drużynie. Trzymajmy się razem, ale jeszcze osobno, w tych trudnych czasach – apelują organizatorzy.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X