Wiadomości

Startują zapisy Triathlon Bydgoszcz

Impreza jest dwudniowa. Pierwsi rywalizację rozpoczną w sobotę zawodnicy, którzy zapiszą się na popularną ćwiartkę 1/4 (950m pływania, 45km roweru i 10,5km biegu). Dzień później, w godzinach porannych rozpocznie się rywalizacja zawodników na dystansie 1/2 (1,9km pływania, 90km roweru i 21.1km biegu). W południe na 1/8 (475m pływania, 22,5km roweru, 5,2km biegu).

Oprócz rywalizacji indywidualnej organizatorzy przygotowali także rywalizację sztafet i drużyn, Quadrathlon oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Prawników i Lekarzy. W zeszłym roku aż 1500 zawodników zarejestrowało się na zawody w ciągu pierwszych 24 godziny od otwarcia zapisów, zajmując tym samym połowę dostępnych miejsc.

Na tak szybkie tempo zgłoszeń ma wpływ przede wszystkim bardzo duża popularność imprezy wśród zawodników. Doceniają oni zarówno wyjątkową atmosferę, szybkie trasy, możliwość startu w centrum dużego miasta, ale również dużą staranność, z jaką podchodzimy do organizacji zawodów –  powiedział Aleksander Skorecki, współorganizator zawodów.

Od zeszłego roku możemy się również pochwalić największą ilością startujących spośród wszystkich imprez triathlonowych w kraju – dodaje Jakub Kubiński, dyrektor sportowy zawodów–  To również przyciąga kolejnych startujących, którzy chcą być częścią tak dużego wydarzenia sportowego.

Najszybciej rejestrujący się zawodnicy mogą liczyć na wpisowe w atrakcyjnych cenach od 99 zł! Tradycyjnie pierwszych 50 i 300 kolejnych zarejestrowanych zawodników na dystansie 1/8 i 1/4 korzysta z obniżonych opłat wpisowych. Na zawodników startujących w "połówce" czeka 200 takich pakietów (z 500 ogólnie dostępnych).

Rejestracja uruchomiona została 15 listopada o godzinie 18.

Warto dodać, że w tym roku do akcji „Synergia Dobra” organizatorzy zaprosili trzech blogerów startujących w triathlonie: Marcina Koniecznego (NieMaNieMogę.pl), Łukasza Remisiewicza (RunEat.pl) oraz Marcina Krasonia (BiecDalej.pl)

Każdy z nich wskazał konkretną osobę lub organizację, której wsparcie chce promować wśród uczestników zawodów. Uczestnicy zawodów mogą przekazać dodatkową darowiznę na wybrany cel już podczas rejestracji na zawody i tym samym spełnić sportowy, dobry uczynek! Marcin Konieczny pomaga Nidzickiemu Funduszowi Lokalnemu, RunEat wspiera Kubiszona, a Krasus Hanię Mielec.  Akcje charytatywne podczas zapisów na Enea Bydgoszcz Triathlon dają bardzo konkretne wsparcie potrzebującym.

W 2017 uczestnicy i sponsorzy przekazali łącznie blisko 35 000 zł, a w 2018 roku było to już blisko 50 000 zł, z czego ponad 20 000 zł zebrali zawodnicy podczas akcji #SynergiaDobra.

Więcej informacji na temat imprezy na www.BydgoszczTriathlon.pl

 

materiały prasowe

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X