Wiadomości

#TRI2help. Milion do zebrania

Od początku istnienia naszej drużyny – Enea IRONMAN 70.3 Gdynia – to dla nas najważniejsze wydarzenie sezonu – mówi dyrektor sportowy GVT BMC Triathlon Team – Zbigniew Gucwa. – Michał Drelich i cała ekipa Sport Evolution zawsze dba o to, by poziom sportowy był niezwykle wysoki, sprowadzając do Polski największe gwiazdy światowego triathlonu. Tegoroczne zwycięstwa Timothy O'Donella oraz Danieli Ryf są tego najlepszym przykładem. Chcemy, by nasi zawodnicy podnosili umiejętności i ścigali się z najlepszymi, a takie imprezy jak Enea IRONMAN 70.3 Gdynia oraz Enea 5150 Warsaw nam to umożliwiają. Warto podkreślić, że w każdej odsłonie warszawskich zawodów ktoś z naszej ekipy stawał na podium.

 

     Michał Drelich i Zbigniew Gucwa

 

Podczas oficjalnej prezentacji IRONMAN Poland Tour 2019, odbyła się również charytatywna licytacja. Goście mogli zdobyć numery startowe z „jedynką” na Enea IRONMAN 70.3 Gdynia i Enea IRONMAN 5150 Warsaw oraz niespodzianki przygotowane przez ambasadorów akcji. W program #TRI2help zaangażowani są m.in: Tomasz Karolak, Karolina Gorczyca, Tomasz Jachimek, Beata Sadowska, Marcin Konieczny, Jacek Kurowski, Marek Kacprzak, Paweł Korzeniowski czy Sidney Polak. W ten sposób podczas jednego wieczoru zebrano ponad 30 tysięcy złotych!

Beneficjentami akcji są organizacje pozarządowe, w tym m.in.: Fundacja Ronalda McDonalda, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Nidzicki Fundusz Lokalny, UNICEF oraz Fundacja Rycerze i Księżniczki. Ambasadorzy projektu mogą też wskazać swoje indywidualne cele zbiórek.

Prosto z gali w Warszawie wróciłem na zgrupowanie naszej drużyny w Szklarskiej Porębie. Opowiedziałem zawodnikom o akcji #TRI2help i wspólnie uzgodniliśmy, że zaangażujemy się w ten projekt. Wkrótce zaprezentujemy nasz pomysł i mam nadzieję, że uda nam się zebrać jak najwięcej pieniędzy na szczytny cel – kończy Gucwa.

 

mat. prasowy/AG
Foto: Tomasza Brembora – Asia Chudak, Zbigniewa Gucwy i Michała Drelicha (Sport Evolution / Sportgrafia)

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X