Wiadomości

Tri w kolorze blond pobiegnie dla Ukrainy

W Dzień Kobiet Aleksandra Krawczyk zachęca do wzięcia udziału w akcji #kilometrydlaUkrainy. Celem jest przebiegnięcie 10 000 kilometrów i przekazanie pieniędzy na pomoc Ukrainie.

Warto włączyć się w tę akcję. Za każdy przebiegnięty kilometr dwójka sponsorów Mondolab i Supreme Energy przeznacza złotówkę na wsparcie kobiet z Ukrainy. Przedsięwzięcie zainicjowała Aleksandra Krawczyk, znana w środowisku triathlonowym jako „TRI w kolorze blond”.

Charytatywne przetarcie przed ultra triathlonem

Aleksandra Krawczyk w nadchodzącym sezonie stawia sobie ambitny cel. Zmierzenie się z triathlonem na dystansie podwójnego Ironman. W tym celu zwiększyła objętość treningową. Akcja #kilometrydlaUkrainy jest połączeniem bardzo ważnej pomocy charytatywnej z treningiem. W związku z tym charytatywnym biegiem, zawodniczka postawiła sobie kolejny ambitny cel. To wszystko, aby w jak największym stopniu zaangażować się w akcję i pomoc potrzebującym z Ukrainy.

– Tego dnia zamierzam pokonać tyle kilometrów, na ile starczy mi sił i na ile moje nogi mi na to pozwolą. Podzieliłam trasę na dwa etapy – mówi Aleksandra Krawczyk w rozmowie z TriathlonLife.pl. – Miejscem startu, a zarazem mety będzie Klub Fitness Artis Wellnes Club w Warszawie, gdzie będzie przygotowana także strefa energetyczna z suplementami Mondolab. Pierwsza pętla będzie przebiegała w jedną stronę wzdłuż lewej strony Wisły w kierunku Kępy Potockiej, a w drugą po prawej stronie Wisły, aż do Południowej Obwodnicy Warszawy. Kolejny etap to będą małe pięciokilometrowe pętle w Wilanowie. Mam nadzieję, że znajdą się chętni, którzy skuszą się 8 marca, w Dzień Kobiet na krótszą lub dłuższą przebieżkę. Dzięki temu pomogą wybiec #kilometrydlaUkrainy – zachęca do udziału w akcji Krawczyk.

Bieganie oczywistym wyborem

Aleksandra Krawczyk zdradza, z jakich powodów postanowiła włączyć się w akcję charytatywną akurat w bieganiu. Warto przypomnieć, że ma za sobą udział w innym  sportowym wydarzeniu charytatywnym.  Dzięki własnemu biegowi, chce nie tylko pomóc, ale też zainspirować innych do tego. W końcu bieganie jest najprostszą aktywnością fizyczną.

– Bieganie było dla mnie oczywistym wyborem z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że w lutym brałam udział w wydarzeniu #charytatywne500km. Jego celem było pokonanie 500 kilometrów na rowerze, jeżdżąc po wirtualnym świecie Zwift, aby uzbierać środki na Fundusz Pomocy Ofiarom Wypadków Kolarskich. W związku z tym wyzwanie kolarskie udało mi się już zrealizować w tym roku. Po drugie bieganie jest najprostszą formą aktywności fizycznej i najłatwiej jest zachęcić większe grono osób do zaangażowania się oraz wsparcia szczytnego celu – przyznaje Aleksandra Krawczyk.

Co zrobić, aby pomóc?

  1. Zrób print screen lub zdjęcie liczby przebiegniętych kilometrów i udostępnij je we własnych mediach społecznościowych (Facebook, czy Instragram)
  2. Użyj #kilometrydlaUkrainy oraz oznacz @mondolab.eu
  3. Akcja trwa jeden dzień – cały 8 marca!

– Specjalne podziękowania dla sponsorów – Mondolab i Supreme Energy, bo oni zaoferowali wsparcie finansowe w tej akcji, a wszystkich zachęcam do udziału i bieganiu 8 marca. Każdy kilometr się liczy, aby pomóc potrzebującym z Ukrainy – kończy Krawczyk.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X