Rozmowa

Piotr Łazaronek: Skupię się na 1/8IM

Wygrał na 1/8IM podczas Lotto Triathlon Energy Gniewino. Przyznał, że osiągnął najlepszy czas na tym dystansie. Piotr Łazaronek stawia na ciągły progres sportowy.

Zwyciężyłeś na 1/8IM podczas zawodów w Gniewinie. Czy jesteś zadowolony z przebiegu startu i osiągniętego czasu?
Tak jestem zadowolony, jak na razie to mój najlepszy rezultat na tym dystansie. Cały wyścig przebiegł zgodnie z planem.

Jak czułeś się na poszczególnych etapach wyścigu?
Na etapie pływackim starałem się nie szarpać, płynąłem na długich cyklach. Fale były dość duże i nie było sensu  przebijać się przez nie. W etapie kolarskim zagadką był dla mnie podjazd Hill hero. Wjechałem asekuracyjnie. Wybrałem opcję, aby na szczycie dać tyle, ile mogę, ale do tego potrzebowałem odrobinę niższego tętna. Wyniki z Garmina były zadowalające po podjeździe odcinek 17km pokonałem ze średnią 43.5 km/h i przy tym średnia etapu kolarskiego wyszła 304w. Na etapie biegowym czułem się świeżo. Cierpliwie poczekałem na adaptację i do końca cały czas podkręcałem tempo.

Czy miałeś jakieś problemy na trasie lub przed zawodami?
Jedyną rzeczą, która mi dokucza to po etapie kolarskim to odrętwiałe stopy. Szukam przyczyny.

Jak oceniasz początek sezonu?
Wymarzony, kosztowało mnie to dwa lata pracy. Czuję, że co start staje się co raz bardziej doświadczonym zawodnikiem.

Na jakich dystansach skupisz się w tym sezonie?
Ten sezon skupiam się na dystansie 1/8IM. Chcę bardziej poznać własny organizm i być pewien, czy jestem gotowy na dłuższe dystanse.