Wiadomości

TREFL AQUATHLON w Gdańsku już 17 czerwca!

Trefl Aquathlon Gdańsk będzie imprezą towarzyszącą zawodom triathlonowym Challenge Gdańsk 2022. Zawody dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 17 lat odbędą się w piątkowe popołudnie, 17 czerwca.

– Gdański triathlon zawsze kojarzony był jako impreza rodzinna – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.  – W ubiegłym roku pandemia pokrzyżowała plany organizacji wydarzenia towarzyszącego dla dzieci i młodzieży, ale w tym roku się uda! Bardzo się cieszę, że podczas zawodów w Gdańsku zorganizujemy aquathlon.

Dystanse i kategorie

Piątkowe popołudnie należeć będzie do młodzieży, która będzie miała okazję do rywalizacji na czterech dystansach dostosowanych do wieku uczestników, w pięciu kategoriach wiekowych:

7-8 lat: pływanie 50 m, bieg 100 m

9-10 lat: pływanie 100 m, bieg 500 m

11-12 lat: pływanie 200 m, bieg 1000 m

13-14 lat: pływanie 400 m, bieg 2000 m

15-17 lat: pływanie 400 m, bieg 2000 m

Trasa zawodów

Etap pływacki zostanie rozegrany na plaży w Gdańsku – Brzeźnie, po prawej stronie mola. Etap biegowy poprowadzony zostanie po ścieżce rowerowej w kierunku Sopotu. Meta oczywiście znajdzie na molo w Gdańsku – Brzeźnie.

Od początku czerwca ruszą treningi AquaSpeed Open Water dla dorosłych i dzieci. Zajęcia przygotowujące młodzież do startu w aquathlonie, a dorosłych do startu w zawodach LOTTO CHALLENGEGDANSK. Treningi pływackie dla młodzieży w Gdańsku Brzeźnie poprowadzą trenerzy TRI Talent Team Gdańsk (klub triathlonowy dla dzieci i młodzieży).

Planowane terminy zajęć pływackich na plaży w Gdańsku Brzeźnie to 2, 9, 14 i 16 czerwca. Szczegółowe informacje pojawią się niebawem w kanałach społecznościowych LOTTO CHALLENGEGDANSK oraz na stronie internetowej www.Challenge-Poland.com.

Klub Tri Talent Team umożliwi również uczestnictwo w treningach pływackich na basenie oraz treningach biegowych, organizowanych przez klub. Liczba miejsc będzie ograniczona. Szczegóły prosimy śledzić na profilu Facebook klubu – https://www.facebook.com/TriTalentTeam

Zgłoszenia na zawody TREFL Aquathlon Gdańsk ruszą w piątek, 6 maja o godzinie 12 na platformie www.TimeRecords.pl W zawodach TREFL Aquathlon Gdańsk obowiązuje limit 250 zawodników, zgłoszenia potrwają do 5 czerwca 2022 do godziny 23:59.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X