Wiadomości

Toth i Seely w World Triathlon Athletes Committee

Węgier Tamas Toth został wybrany przewodniczącym World Triathlon Athletes Committee, a amerykańska paratriathlonistka Allysa Seely wiceprzewodniczącą.  

Oboje będą zasiadać w Radzie Wykonawczej World Triathlon, w której Komisja Sportowa ma dwóch przedstawicieli. Nowo wybrana Komisja Sportowa spotkała się po raz pierwszy 15 listopada. Głosowanie w sprawie wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego było pierwszym punktem porządku obrad. Od 2019 roku World Triathlon ma dwóch reprezentantów sportowców w Radzie Wykonawczej. Statut stanowi, że musi być jeden mężczyzna i jedna kobieta z dwóch różnych kontynentów.

Druga kadencja Węgra

Dla Tamasa Totha to nie będzie nic nowego, ponieważ to jego druga kadencja. Podczas pierwszej sprawował funkcję Przewodniczącego Komisji Sportowej. Od tamtej pory zasiada w Radzie Wykonawczej. Po głosowaniu nie ukrywał zadowolenia.

– Jestem zaszczycony, że mogę reprezentować głos sportowców w drugiej kadencji – powiedział Toth, który był również Przewodniczącym Komisji Sportowej w poprzedniej kadencji i od tego czasu zasiada w Radzie Wykonawczej. – Ostatnie dwa lata (naszej kadencji w Komisji Sportowej) dotyczyły głównie wznowienia wyścigów i możliwości utrzymania kwalifikacji olimpijskich tak sprawiedliwie i bezpiecznie dla wszystkich, jak to tylko możliwe. Teraz nadszedł czas, aby dopracować niektóre aspekty, o których rozmawialiśmy od dłuższego czasu i zakończyć odłożone projekty. Do tego chcemy pracować nad naszymi przyszłymi celami, umieszczając sportowców w sercu organizacji. Naprawdę dobrze było widzieć błyszczące i zmotywowane oczy naszych nowych (i starych) członków komisji. Nie mogę się doczekać współpracy z nimi – wyjaśnił Węgier.

Przemek Schenk
foto: triathlon.org

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X