MŚ Abu Dhabi. Zwycięska Duffy i debiut Słupek

Ozdobą wyścigu kobiet elity podczas mistrzostw świata w Abu Dhabi była walka między Florą Duffy a Georgią Taylor-Brown. Debiut na zawodach tej rangi zaliczyła za to Roksana Słupek.

Patrząc przed zawodami, głównymi faworytkami tego wyścigu wydawały się Flora Duffy, Georgia Taylor-Brown, Taylor Spivey, czy Taylor Knibb. Na starcie zameldowała się też Roksana Słupek, dla której to były pierwsze mistrzostwa świata elity. Polka miała 56 numer startowy.

Zawodniczki mieli do pokonania 1500 m pływania / 40 km jazdy na rowerze / 10 km biegu.

Duffy vs Taylor-Brown

Po emocjonującej walce wygrała Flora Duffy, która już prowadzenie objęła po pływaniu. Choć przez połowę trasy kolarskiej współpracowała z Georgią Taylor-Brown, aby zwiększyć przewagę nad resztą zawodniczek. Kiedy udała się ta sztuka, to postanowiła oderwać się od Brytyjki. Choć jeszcze przed końcem tego etapu została dogoniona przez kilka rywalek.

Na początku biegu prowadziła Taylor-Brown, ale to od połowy wyścigu Duffy zaczęła znacząco przyspieszać. Ta taktyka się opłaciła, bo żadna z rywalek nie zdołała jej dogonić. Więc zawodniczka z Bermudów wbiegła na metę, z czasem 1:53:24. Tym sposobem zdobyła czwarty tytuł mistrzyni świata.

Jestem naprawdę bardzo dumna z tego tytułu. To był trudny początek roku dla mnie po igrzyskach olimpijskich, COVID i wszystkim innym – zajęło mi dużo pracy, aby wrócić do formy. To niesamowite, czuję, że przenosi mnie [GTB] na inny poziom. To była absolutna bitwa, Georgia i ja tak naprawdę nie oddajemy sobie nawet cala – skomentowała chwilę po zwycięstwie Flora Duffy.

Podium uzupełniły Georgia Taylor-Brown (1:54:28) oraz Lena Meißner (1:55:59).