Wiadomości

Tomasz Brembor broni Mistrzostwa Polski

Grubo ponad 30 stopni Celsjusza – taka temperatura zapowiadana jest w trakcie niedzielnej rywalizacji w Mistrzostwach Polski na dystansie 1/2 ironmana, które zostaną rozegrane na trasie Super Leauge Triathlon Poznań. W gronie zawodników PRO, którzy zmierzą się z dystansem 1900 metrów pływania, 90 km odcinka kolarskiego i 21 kilometrów biegu jest trójka zawodników GVT BMC Triathlon Team: Tomasz Brembor i Maciej Chmura, czyli odpowiednio złoty i srebrny medalista mistrzostw na tym dystansie sprzed roku oraz Robert Wilkowiecki.

“Każdy start na połówce jest ciężki i nie ma znaczenia, czy broni się tytułu mistrza Polski czy walczy się o niego pierwszy raz”, opowiada Tomasz Brembor. ”W tym roku Mistrzostwa Polski na dystansie średnim mają znów bardzo dobrą obsadę i moim zdaniem każdy ma równe szanse na wywalczenie tytułu”.

Zawodnik z Chorzowa nie obawia się również trudnych warunków atmosferycznych, które mają towarzyszyć zawodnikom w trakcie niedzielnej rywalizacji. “Niestety nie da się tego uniknąć, ale wszyscy będą mieć takie same warunki. Przygotowując się do startu w upale staram się wykonywać treningi wcześnie rano lub wieczorem, by nie osłabiać organizmu. Trzeba również pamiętać o tym, by nawadniać się już na kilka dni przed zawodami”.

“Kalendarz startowy w tym roku nie pozwolił na to, by pojechać na zgrupowanie przed samymi zawodami. Musiałem podbijać formę przez starty. Tydzień temu zrobiłem bardzo dobry wynik na Mistrzostwach Polski na sprincie, więc mam nadzieję, że forma w Poznaniu również dopisze”, dodał wicemistrz Polski z Susza.

 

AG, foto Szymon Gruchalski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz również
Close
Back to top button
X