Wiadomości

Târgu Mures ETU Multisport European Championships: Bugdoł srebrna! Tomica 10

W ostatnim dniu mistrzostw Europy rywalizacja odbywała się na dystansie średnim w triathlonie. Ewa Bugdoł zajęła drugie miejsce. Wśród kobiet w kategorii PRO najszybsza okazała się Brytyjka Katrina Rye z wynikiem 04:07:35. Polka do zwyciężczyni straciła 6 minut i 21 sekund. Podium uzupełniła Ukrainka Liliya Baranovska (04:18:21).

Kilka dni wcześniej, 29 czerwca w cross triathlonie wystartowała inna nasza reprezentantka, Anna Tomica (na zdjęciu). W rywalizacji elity kobiet zajęła 10 miejsce. Zameldowała się na mecie w czasie 02:16:17.

 

Spontaniczna decyzja

– Oceniam start dobrze. Tym bardziej, że decyzja o starcie została podjęta na miesiąc przed imprezą – mówiła po zawodach TriathlonLife.pl Anna Tomica. – Specyficzne przygotowanie było niemożliwe w związku z wyścigami Xterra, w których startowałam w ostatnim czasie. Wyścigi z cyklu ITU zdecydowanie różnią się od tych spod znaku Xterra. Inne dystanse i dynamika. Dlaczego przed sezonem nie brałam tych zawodów w ogóle pod uwagę? Spodziewałam się, że impreza odbędzie się pod koniec lipca na tydzień przez Mistrzostwami Europy Xterra, a tu niespodzianka. Z tego powodu spontanicznie, siedząc u mamy w biurze zapytałam ją, czy chce jechać do Rumunii. Stwierdziła, że tak. Wykonałam szybki telefon do PZtri z pytaniem czy mogę wystartować. I tak decyzja zapadła – dodaje.

Niezadowolona z pływania

– Na początku pływania, nie byłam wystarczająco agresywna – analizuje Tomica. – Dałam się zamknąć i zepchnąć na bok. Jak już odzyskałam kontrole, próbowałam gonić grupę. Ale ciągle wpływała we mnie jedna z włoskich zawodniczek. To wybijało mnie z rytmu. W efekcie z pływania jestem niezadowolona… Później było dobrze. Do drugiej pętli biegu. Wtedy zaczęły łapać mnie skurcze. Przede wszystkim wciąż brakuje mi dynamiki. W bieganiu jest wiele do poprawy – przyznaje.

Dalsze plany

– Przede mną jeszcze pięć startów z cyklu Xterra. Najbliższy we Francji (Rozmowa przeprowadzona została po zawodach w Rumunii, a start we Francji dzisiaj. Tomica zajęła 11 miejsce – dop. red.). Zastanawiam się jeszcze nad startem w Mistrzostwach Polski w Cross Triathlonie. Odnośnie tych zawodów, ostateczną decyzje podejmę pewnie dzień przed, po Xterra Germany. Najważniejszym dla mnie startem w tym sezonie jest- Xterra Czech. Tam odbędą się Mistrzostwa Europy tego cyklu. Ale każdy start jest ważny, jeśli walczy się o klasyfikacje European Tour – kończy Anna Tomica.

 

Przemysław Schenk
foto materiał prywatny

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X