Wiadomości

Święto triathlonu w Gminie Szemud już w sierpniu

Już 22 sierpnia 2021 roku zadebiutują nowe zawody Luk-Connect Stoneman Triathlon Szemud. Zawodnicy powalczą indywidualnie oraz w sztafecie na 1/4IM i 1/8IM.  

Organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek. Oprócz rywalizacji triathlonistów na głównych dystansach odbędzie się AQUATHLON (pływanie po płytkiej wodzie + bieg) dla dzieci oraz KIDS RUN (bieg 200m) dla najmłodszych – ZA DARMO! Na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal i poczęstunek. Warto dodać, że najmłodsi uczestnicy finiszować będą w tym samym miejscu, co uczestnicy triathlonu. Na plaży w miasteczku zawodów będą również dmuchańce oraz strefy partnerów StoneMan’a! Więcej informacji o partnerach szukaj na stronie zawodów w zakładce o tej samej nazwie PARTNERZY.

Wyjątkowa impreza

O dobrą atmosferę na imprezie zadba doskonale wszystkim znany konferansjer imprez sportowych – Tomasz Galiński! W strefie finiszera zawodnicy skosztują lokalnych specjałów, przygotowanych przez koło gospodyń wiejskich. Na koniec odbędzie się losowanie nagród niespodzianek wśród wszystkich uczestników imprezy. To będzie wyjątkowa impreza w samym sercu Kaszub!

Trasy zawodów

Z ogłoszeniem tras wyścigu organizatorzy zwlekali prawie do samego końca. Po kilku miesiącach starań, niestety nie udało się zrealizować widowiskowej części trasy kolarskiej – prowadzącej po terenie budowy „obwodnicy kaszubskiej”, czyli po trasie S6. Ustalenia trwały bardzo długo. Niestety, opóźnienia w budowie przeważyły i pomimo zaangażowania organizatorów i wykonawców trasy – nie możliwe było wpuszczenie rowerzystów na gotową asfaltową trasę. Górę wzięły względy bezpieczeństwa. Nikt z zawodników nie chciałby na pewno jechać ponad 150 m po tymczasowej wąskiej kamienistej drodze dojazdowej tym samym narażając swój sprzęt oraz własne zdrowie lub życie. Organizatorzy byli przygotowani od samego początku na taką ewentualność – ściślej mówiąc wrócili do wariantu „A” – idealnie wymierzonej trasy biegnącej dobrej jakości asfaltem na odcinku Kamień- Kielno- Szemud- Kamień. Mapa trasy rowerowej niedługo pojawi się tuż obok opublikowanych już tras pływania i biegu na Fanpage’u StoneMan Triathlon oraz stronie.

Jeśli jeszcze się nie zapisaliście – nic prostszego – wchodźcie na stronę zawodów i do dzieła!

Czemu warto wziąć udział?

Powodów, aby wziąć udział w debiucie Luk-Connect Stoneman Triathlon Szemud jest wiele:

– relacja w TriathlonLife.pl;
– mnogość kategorii;
– rodzinny klimat;
– darmowy start w kategoriach dla dzieci;
– skosztowanie lokalnych specjałów;
– losowanie nagród;
– poznanie wspaniałe trasy do treningu

materiał prasowy
foto: materiały prywatne, StoneMan Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X