PEJ Ryga. Stanglewicz tuż za podium

W łotewskiej Rydze juniorzy rywalizowali w ramach Pucharu Europy. Na starcie pojawili się trzej reprezentanci Polski. Jak im poszło?

Najszybszym zawodnikiem okazał się Hiszpan David Cantero Del Campo. Pokonał trasę w czasie 57:14. Wyprzedził o 12 sekund Norwega Sebastiana Wernersena. Podium uzupełnił drugi z Hiszpanów, Andres Prieto Villar. Zameldował się na mecie z wynikiem 57:30. Najwyżej z Polaków został sklasyfikowany Marcin Stanglewicz.

11 sekund do pudła

Do rywalizacji w Rydze Stanglewicz przystępował po dobrym starcie w Rawie Mazowieckiej, gdzie zwyciężył w juniorach, a w OPEN uległ jedynie Michałowi Oliwie na samym finiszu o dwie sekundy.

Tym razem zameldował się na mecie z czasem 57:41. To mu dało czwarte miejsce.

Inni Polacy

James Kadziak zakończył zmagania na 10 pozycji. Pokonał trasę z wynikiem 59:54. Tak to wyglądało w liczbach:

Pływanie – 11:00
T1 – 00:37
Rower – 31:35
T2 – 00:35
Bieg – 15:29
Finisz – 59:15

Trzeci z Polaków, Kamil Kulik wbiegł na metę z 13 czasem. Udało mu się ukończyć zawody z  rezultatem 59:54.

Walka kobiet

W rywalizacji Pań wszystkie miejsca na podium zajęły Hiszpanki. Wygrała Paula Del Pozo Borrachero z czasem 1:04:34. Wyprzedziła o 10 sekund Raquel Alzagę Criado. Podium uzupełniła Paula Sanchez Garcia z wynikiem 1:05:12.