Wiadomości

Studniówka IRONMAN-a w Poznaniu!

Dokładnie 100 dni pozostało do wielkiego święta triathlonu w Poznaniu. W dniach 2-4 września odbędzie się debiutancka edycja Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Dziś (26 maja) uruchomiony został specjalny zegar odliczający ostatnie 100 dni do imprezy.

Punktualnie o godz. 13:30 przed wejściem głównym do MTP, odsłonięty został charakterystyczny zegar – symbol IRONMAN, tzw. MDOT. Tym samym rozpoczęło się wielkie odliczanie do pierwszej w historii edycji zawodów IRONMAN organizowanych w Poznaniu, które zaplanowano na weekend 2-4 września.

Uczestnicy premierowej edycji Enea IRONMAN 70.3 Poznań oprócz „połówki”, będą się również ścigać na dystansie olimpijskim – Enea 5150 Poznań, indywidualnie oraz w sztafecie. Zawody w stolicy Wielkopolski będą kolejnym kamieniem milowym dla współczesnej polskiej sceny triathlonowej, ale także hołdem dla jej historii. Etap pływacki odbędzie się w Jeziorze Kierskim, gdzie miały miejsce pierwsze zawody triathlonowe w Polsce, które odbyły się w 1984 roku.​

– Wyjątkowy dzień, pozostało 100 dni do imprezy należącej do globalnej marki IRONMAN – powiedział Bartosz Guss, wiceprezydent Poznania. – Zabiegaliśmy od lat o organizację zawodów tej rangi. Jesteśmy dumni, że wreszcie się udało. Cieszę się podwójnie, nie tylko jako poznaniak, ale też aktywny triathlonista, IRONMAN sprzed kilku lat. Jest to ważne wydarzanie dla naszej perełki w koronie, czyli Międzynarodowych Targów Poznańskich, które obchodzą w tym roku stulecie. To właśnie tu będzie zlokalizowana meta. Miejsce ustawienia zegara nie jest więc przypadkowe – podsumował Bartosz Guss.

Szybko, płasko i na targach

Etap rowerowy to szybka i płaska trasa, której finisz nastąpi właśnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Z tego też miejsca triathloniści wyruszą na trasę biegową. Meta oraz całe miasteczko triathlonowe Enea IRONMAN 70.3 Poznań oraz Enea 5150 Poznań również będą zlokalizowane na terenie MTP.

​- Na stulecie Międzynarodowe Targi Poznańskie zmieniły swoją strategię, otwierając się na mieszkańców oraz turystów – przyznał Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP. – Już za chwilę powstanie Plac PeWuKi i to właśnie tam będzie meta poznańskich zawodów IRONMAN. Bardzo się cieszę, że będzie to właśnie na terenie MTP. Nasza instytucja jest bardzo mocno ze sportem związana, maraton w Poznaniu, Cavaliada, a teraz także IRONMAN. Jesteśmy dumni z tego faktu i jako Grupa MTP, wspólnie z organizatorem, stworzymy niezapomnianą atmosferę i będą to jedne z najlepszych zawodów IRONMAN na świecie – podsumował Tomasz Kobierski.

Zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań swoim patronatem objął Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Bardzo się cieszymy, że tak duża impreza, jak IRONMAN, po raz pierwszy zagości w Poznaniu – powiedziała Ewa Bąk, Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania. – Namiastką tej rywalizacji były zawody Enea Junior Triathlon Poznań, które skierowane są do młodych zawodników i już od kilku lat cieszą się dużym powodzeniem. A już 4 września czeka nas impreza docelowa. Miasto Poznań jest przygotowane i czekamy. Patronat honorowy nad zawodami IRONMAN w Poznaniu będzie miał prezydent miasta – podsumowała Ewa Bąk.

Najlepsi triathloniści startujący w Enea IRONMAN 70.3 Poznań otrzymają sloty na Mistrzostwa Świata IRONMAN 70.3. Wiadomo już także, że swój udział w rywalizacji PRO potwierdził Boris Stein, Mistrz Europy IRONMAN 70.3 oraz siódmy zawodnik Mistrzostw Świata IRONMAN.

​Rejestracja na zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań odbywa się w portalu SlotMarket.pl.

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X