Wiadomości

Stoneman Triathlon Puck 2022 – początek cyklu

Wyścigi dla dorosłych oraz bezpłatne wyścigi dla dzieci i młodzieży! Pływanie w Zatoce Puckiej. Następnie trasa rowerowa i biegowa, które przebiegają wzdłuż linii brzegowej. Triathlonisto, nie zwlekaj i zapisz się już dziś. Wystartuj w Zoeller Tech Stoneman Triathlon Puck 2022. Do końca tygodnia obowiązuje promocyjna cena -50%.

Już 26 czerwca odbędzie się inauguracyjna impreza cyklu Stoneman Triathlon 2022.  Puck, po raz pierwszy w historii ugości triathlonistów.

– Po pozytywnym odbiorze przez samych uczestników naszej debiutanckiej imprezy w Szemudzie rok temu, w tym roku postanowiliśmy zorganizować cykl imprez o jeszcze wyższym standardzie. Wspólnie z lokalnymi władzami, podjęliśmy się organizacji. Dbamy o każdy szczegół, tak aby każdy triathlonista oraz jego rodzina, spędzili w Pucku niezapomniany dzień- mówi Łukasz Meyer, organizator Stoneman Triathlon.

Każdy zawodnik ma do wyboru starty na trzech dystansach:

– SPRINT (750m pływania- 20km jazdy na rowerze- 5km biegu),

– MEGA (1500m pływania- 40km jazdy na rowerze- 10km biegu),

– MINI (200m pływania – 8km jazdy na rowerze- 2km biegu).

Zawody odbędą się w formule bez draftingu, dozwolone są wszystkie typy rowerów.

Do mety na molo

Zatoka Pucka to płytki akwen, gdzie woda na początku wakacji jest najcieplejsza w regionie. Pierwsze i ostatnie 200m dystansu pływackiego zawodnicy pokonają głównie „skokami delfinkowymi”. Stąd pomysł na zorganizowanie wyścigu na dystansie MINI, który skierowany jest głównie do debiutantów.

Trasa rowerowa przebiega po bardzo dobrej jakości drogach asfaltowych i jest dobrze wymierzona. Najbardziej wymagający fragment to przejazd Aleją Lipową na odcinku Rzucewo-Osłonino. Tam na zawodników czekają krótkie podjazdy i zjazdy oraz piękne widoki. Bieg w całości prowadzi ścieżką rowerową R10 wzdłuż Zatoki Puckiej. Meta zlokalizowana jest na puckim molo.

Przebieg trasy

Liczy się udział i dobra zabawa

Ponadto odbędą się bezpłatne wyścigi dla dzieci i młodzieży: kids run (3-7 lat) oraz aquathlon (8-15 lat). Każdy z uczestników otrzyma medal oraz siatkę z upominkami od naszych sponsorów i partnerów. Nie zwlekaj i zapisz swoje pociechy już dziś. Obowiązuje limit 300 startujących.

Pomysł na rodzinną niedzielę

Miasteczko zawodów będzie tętniło życiem przez cały dzień. Organizaorzy przygotowali dla uczestników i ich bliskich mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchańce dla dzieci, poczęstunek lokalnymi specjałami oraz bogatą strefę expo.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X