Wiadomości

Stężyca, Elbląg, Gołdap i Chodzież bez triathlonu

Po przełożeniu zawodów w Ślesinie na 15 sierpnia oraz Płocku na 20 września, organizatorzy byli zmuszeni odwołać trzy zawody cyklu Garmin Iron Triathlon.

– Niestety w marcu cały świat pogrążył się w chaosie spowodowanym pandemią koronawirusa. Z tego powodu jesteśmy zmuszeni do podjęcia najtrudniejszych decyzji w historii organizacji Garmin Iron Triathlon. Te decyzje są spowodowane odgórnymi aktami prawnymi, ale przede wszystkim troską o Wasze zdrowie – piszą organizatorzy na oficjalnej stronie internetowej. – Musimy pamiętać, że sport w chwili obecnej powinien zejść na drugi plan, a naszym priorytetem powinno być powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa, który zagraża zdrowiu i życiu tysięcy osób. Już wcześniej informowaliśmy Was o przełożeniu terminu triathlonu w Płocku z 17 maja na 20 września oraz triathlonu w Ślesinie z 7 czerwca na 15 sierpnia. Niestety, dziś mamy kolejne smutne informacje. Wspólnie z władzami miast i sponsorami podjęliśmy decyzję o tym, że imprezy w Stężycy, Elblągu, Gołdapi oraz Chodzieży nie odbędą się w tym roku. Była to decyzja bardzo trudna, gdyż cykl Garmin Iron Triathlon w tych miastach odbywa się już od kilku lat i zawsze towarzyszyły nam wspaniałe emocje, a imprezy były tworzone w doskonałych relacjach z samorządami, sponsorami i partnerami. Mamy nadzieję, że wrócimy tam wszyscy w 2021 roku – piszą dalej.

Opcje dla zawodników

– W związku z zaistniałą sytuacją mamy kilka propozycji dla osób, które są już na listach startowych. Opcje te dotyczą imprez odwołanych (Stężyca, Elbląg, Gołdap, Chodzież), imprez wcześniej przeniesionych (Ślesin, Płock), a także wszystkich imprez, które nadal bez zmian pozostają w kalendarzu Garmin Iron Triathlon na rok 2020 (Brodnica, Nieporęt) – czytamy w komunikacie.
Propozycja nr. 1: Zwrot opłaty startowej pomniejszony o 50% opłaty administracyjnej + voucher na kwotę 150 zł na wybrane produkty firmy Garmin.
Propozycja nr. 2: Voucher do wysokości wniesionej opłaty startowej, do wykorzystania na dowolną imprezę organizowaną przez Labosport Polska do końca 2022 roku.
Propozycja nr. 3: Pozostawienie opłaty startowej na rzecz organizatora.  
Wybór opcji możliwy będzie do 31 maja 2020 roku włącznie. Jeśli do tego terminu zawodnik nie zdecyduje się na jedną z trzech opcji to opłata wniesiona za zawody w Stężycy, Gołdapi, Elblągu oraz Chodzieży zostanie automatycznie zamieniona na voucher do wykorzystania do końca 2022 roku (opcja nr 2).

Przemek Schenk
foto: materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X