Wiadomości

Startowałeś w Challenge Gdańsk? Zgłoś się po slota do Roth

Nawet dziesięć osób ma szansę wystartować w Challenge Roth w 2022 roku. Trzeba spełnić tylko dwa warunki.

W 2021 roku impreza spod znaku Challenge Family po kilku latach przerwy wróciła do Polski. Przed laty odbywała się w Poznaniu, ale współpraca pomiędzy właścicielem marki Challenge, a organizatorem zakończyła się nieporozumieniem. Zibi Szlufcik, prezes Challenge Familly przyznał w rozmowie z TriathlonLife.pl, że długo czekał na wiarygodnego organizatora, który podejmie się współpracy. Z inicjatywą taką wyszedł Adam Greczyło z Energy Events wspólnie z Miastem Gdańsk.

Udany powrót Challenge Family do Polski

Już w ubiegłym roku wszystko było dopięte na ostatni guzik, ale zawody nie mogły się odbyć z powodu pandemii. Udało się w tym roku. W czerwcu byliśmy świadkami pierwszej po pandemicznej przerwie imprezie międzynarodowej w Polsce. Wśród zawodników, którzy wystartowali w Gdańsku zebrała ona wysokie noty. Wielu z nich zapowiedziało, że z przyjemnością wystartują w Gdańsku 18-19 czerwca 2022 roku. A że warto przekonało się wielu Polaków, którzy wywalczyli nad morzem slota na start w Challenge Samorin i dobrze się bawili podczas zawodów na Słowacji. Teraz triathloniści, którzy wystartowali w Gdańsku w 2021 roku na dystansie średnim mają szansę zdobyć slota na start na jednej z najszybszych tras triathlonowych na świecie w Roth.

Sloty na Challenge Roth do wzięcia


– Zgodnie z obietnicą mamy dla zawodników, którzy rywalizowali w Gdańsku w 2021 roku sloty na Challenge Roth 2022, które planowane są na 3 lipca – mówi Adam Greczyło, dyrektor Challenge Gdańsk. – Aby uzyskać slota należy do 10 października do godziny 23:59 wysłać na adres mailowy roth@energyevents.pl zgłoszenie, koniecznie z podaniem imienia i nazwiska.

Kacper Stępniak był najszybszym Polakiem w Challenge Gdańsk.

Organizatorzy przydzielą od 8 do 10 slotów biorąc pod uwagę proporcje liczby kobiet / mężczyzn oraz liczbę zawodników w poszczególnych kategoriach Challenge Gdańsk 2021. Ostatnim elementem decydującym będzie czas uzyskamy przez danego zawodnika. Szczęściarzy, którzy pojadą do Roth poznamy 15 października 2021. Osoby otrzymujące sloty będą miały czas na dokonanie rejestracji oraz opłaty startowej w wysokości 599 EUR do 31 października 2021. Sloty zostaną przyznane imiennie i nie ma możliwości przekazania go innej osobie.

Dawid Majakowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X