Wiadomości

SportWise trenowało w Dębicy

Szlifowali formę przed weekendowymi MP w Rawie Mazowieckiej. Skupili się na pływaniu i bieganiu. Przebieg obozu zrelacjonował trener Marcin Błaszczyk.

15-dniowe zgrupowanie sportowe w Dębicy, na którym byliśmy w dniach 8-23 lipca,  stanowiło bezpośrednie przygotowanie startowe dla zawodników grupy sportowej przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w Rawie Mazowieckiej.

Nacisk na pływanie i bieganie

Na zgrupowaniu koncentrowaliśmy się głównie na pływaniu oraz konkurencji biegowej. Część zawodników miała indywidualny plan treningowy, na którym staraliśmy się poprawić słabsze strony. Wszyscy bardzo dobrze przepracowali ten okres. Poszczególne jednostki pływackie oraz biegowe wskazują na dobrą formę naszych zawodników. Z uwagi na bardzo specyficzny sezon (brak możliwości startów w zawodach) ciężko ocenić, w jakiej dyspozycji jest konkurencja. Na pewno nasi podopieczni dobrze przepracowali okres przygotowawczy i czujemy się mocni.

sportwise

Zobacz też:

Maja Wąsik: Na mistrzostwach trzeba lecieć na maksa

Dlaczego koncentracja na pływaniu?

Na zgrupowaniu koncentrowaliśmy się nad treningiem pływackim, gdyż do dyspozycji mieliśmy 50-metrowy basen zewnętrzny oraz 25 m wewnętrzny. Tutaj głównie nadrabialiśmy zaległości treningowe z okresu, w którym baseny były nieczynne. Na zgrupowaniu nie zabrakło też  mocnych treningów rowerowych i biegowych, a w szczególności krótkich zakładek na prędkościach powyżej startowych i startowych. W ostatnim tygodniu mieliśmy już treningi regeneracyjne i odpoczynek przed najważniejszym startem w sezonie dla młodzików, juniorów młodszych i juniorów.

Kto przyjechał do Dębicy?

W trakcie zgrupowania grupy sportowej Team na obóz przyjechała grupa Masters i nasza dziecięca grupa YOUNG, która w założeniu stanowi przyszłe zaplecze kadrowe zawodników naszego klubu. Młodzież, czerpiąc przykład ze starszych kolegów, też mocno trenowała pod okiem trener Małgorzaty Lipowskiej. Ich celem są zawody aquathlonowe, duathlonowe oraz triathlonowe dedykowane dla dzieci. W sumie na zgrupowaniu było łącznie 38 zawodników ze wszystkich grup treningowych Klubu Sportowego SPORTWISE.

Marcin Błaszczyk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button