Wiadomości

Spakuje zużyte buty sportowe i wyślij do premiera

Związek Organizatorów Sportu Masowego wzywa do natychmiastowego odblokowania imprez. Mija 15 miesięcy od momentu wprowadzenia praktycznego zakazu organizacji zawodów dla amatorów.

Od roku przedstawiciele Związku Organizatorów Sportu Masowego starają się bezskutecznie przekonać Rząd RP do zmiany polityki wobec branży, która odpowiada za zdrowie Polaków. Dlatego organizatorzy zwracają się z prośbą o pomoc do miłośników zdrowego stylu życia. Rusza akcja happeningowa „Tak dla sportu!”.​

Apel do sportowców

– Chcemy powrotu imprez sportowych. Chcemy dbać o swoje zdrowie – mówią zgodnie organizatorzy zrzeszeni w Związku Organizatorów Sporu Masowego. Otwierane są kolejne branże. Na stadionach będzie mogło zasiadać kilka tysięcy osób. Rząd znosi obowiązek noszenia maseczek na zewnątrz – przypomina Związek Organizatorów Sportu Masowego. – Dlaczego nie możemy startować w imprezach na otwartej przestrzeni? W trakcie wielu spotkań z przedstawicielami rządu, zaproponowaliśmy szereg rozwiązań oraz dostarczyliśmy wyniki badań naukowych, potwierdzające bezpieczeństwo organizacji masowych imprez sportowych na świeżym powietrzu. W dalszym jednak ciągu nasza branża nie doczekała się „odmrożenia”. Pozwólcie nam startować! Czas wyrazić obywatelskie niezadowolenie wobec takiej polityki!

Apelujemy do wszystkich miłośników zdrowego stylu życia. Jeśli się z nami zgadzacie i też oburza Was takie podejście Rządu RP do sportu dla amatorów, to spakujcie zużyte buty sportowe lub odzież i na znak protestu wyślijcie je do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów!

Kancelaria Rady Ministrów

Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa

z dopiskiem “TAK DLA SPORTU”

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X