Wiadomości

Sowiński startuje w Chinach. Cześnik na Dominikanie

Przed rokiem podczas rywalizacji w Chinach Miłosz Sowiński stanął na podium. Oby tak sam było teraz. Na Dominikanie Cześnik chce potwierdzić dobrą dyspozycję. 

Na Dominikanie w ramach Pucharu Świata o cenne punkty do rankingu ITU powalczy Maria Cześnik. Dla Cześnik to będzie okazja do potwierdzenia dobrej dyspozycji. Bo w zeszłym tygodniu podczas startu w Peru w ramach Pucharu Świata została ściągnięta z trasy biegowej przez trenera. Przed tamtymi zawodami  miała problemy zdrowotne. Miejmy nadzieję, że zdrowie dopisze w tym tygodniu i Maria Cześnik zaprezentuje się na trasie oraz osiągnie wynik zgodnie z własnymi założeniami i oczekiwaniami.

Nieobecność Słupek

Na liście startowej zawodów na Dominikanie widnieje Roksana Słupek. Choć ona nie stanie do tej rywalizacji.

Nie wiem dlaczego nie zostałam zdjęta z listy. Bo decyzja o rezygnacji ze startu była podjęta już dawno – mówi specjalnie dla TriathlonLife.pl Roksana Słupek. – Podróż z Chin była bardzo męcząca. Do tego wszyscy byli chorzy. Na Dominikanie jest gorąco i panuje duża wilgotność. Po treningu w zimnej Polsce przez dwa tygodnie moja forma i dyspozycja w tamtym klimacie mogłaby być rożna. Dlatego ja nie lubię startować z brakiem pewności dobrej dyspozycji. Zbyt drogi to wyjazd, a „wycieczek” nie chciałam robić – dodaje.

Maria Cześnik triathlon

Zobacz też:

Marcin Pacholak: Często zapominamy, aby cieszyć się startem

Podczas IRONMAN 70.3 Xiamen walczyć będzie sześcioro reprezentantów Polski. Jedynym przedstawicielem naszego kraju w rywalizacji PRO będzie Miłosz Sowiński. Przed rokiem Polak stanął na podium. 

Trzymamy kciuki za wszystkich polskich zawodników oraz liczymy na dobre wyniki.

Lista wszystkich startujących Polaków w weekendowych zawodach

 

ITU Puchar Świata na Dominikanie:

Maria Cześnik elita kobiet

IRONMAN 70.3 Xiamen

Miłosz Sowiński PRO

Alicja Medak AWA

Bartłomiej Walentyński M25-29

Tomasz Tronina M30-34

Grzegorz Tronina M35-39

Rafał Medak M45-49

Przemysław Schenk

foto: Marcin Sowiński, Marcin Dybuk

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X