Wiadomości

Soós i Wąsik najlepszymi juniorami w Białymstoku

Juniorzy i juniorki też stanęli do rywalizacji w ramach turnieju Nadziei Olimpijskich/Pucharu Polski. Rywalizacja dostarczyła wiele emocji.

Obsada tych dwóch wyścigów była mocna. Wśród juniorów obok solidnej delegacji z Węgier do walki stanęli czołowi polscy zawodnicy w tej kategorii, m.in.: Filip Glapa, Karol Janicki, czy Marcel Kozaczkiewicz.

Wśród juniorek, które przystąpiły do tego wyścigu, znajdowały się m.in.: Matylda Wojakiewicz, czy Maja Wąsik, która w czwartek rywalizowała w Samorin, w ramach mistrzostw świata w aquathlonie juniorów. Tam zanotowała dobry start, zajmując szóste miejsce.

Zawodnicy obu wyścigów mieli do pokonania 400 m pływania / 10 km jazdy na rowerze / 2,5 km biegu.

Mocne pływanie Węgrów

Dobrą formą pływacką popisali się reprezentanci Węgier, którzy po pierwszym etapie wyścigu zajmowali trzy pierwsze miejsca, a w czołowej szóstce było ich aż pięciu. Najszybszy na pływaniu był Gergo Gyula Soós (4:53). Miał 15-17 sekund przewagi nad rodakami: Noelem Markusem, Akosem Karpatim. Na czwartym miejscu znajdował się najlepszy z Polaków – Filip Glapa.

Atak Glapy

Na trasie kolarskiej tempo podkręcił Filip Glapa, który objął prowadzenie na tej części wyścigu i zjechał do T2 z wynikiem 19:42. Choć tuż za nim znajdował się Gergo Gyula Soós. Kolejni zawodnicy tracili do nich ponad 29 sekund.

Kluczowe rozstrzygnięcia na biegu

Na ostatniej części trasy szybszy okazał się Węgier, który wbiegł na metę, z wynikiem 28:43. Wyprzedził Filipa Glapę o dziewięć sekund. Podium uzupełnił Benedek Heiszmann (28:58).

TOP5 juniorów

  1. Gergo Gyula Soós (HUN) – 28:43
  2. Filip Glapa – 28:52
  3. Benedek Heiszmann (HUN) – 28:58
  4. Akos Karpati (HUN) – 29:15
  5. Noel Markus (HUN) – 29:21

Zwycięski bój Wąsik

Po mocnej walce pierwsza na mecie zameldowała się Maja Wąsik, która po pływaniu była piąta, ale udało się jej dogonić prowadzącą zawodniczkę na rowerze i już nie oddała zwycięstwa. Tym samym wbiegła na metę, z wynikiem 32:19. To był dla niej ostatni test przed Pucharem Europy Juniorów w Słowenii.

Wyprzedziła Aleksandrę Ferchmin (32:22) oraz Matyldę Wojakiewicz (33:27).

TOP5 juniorek

  1. Maja Wąsik – 32:19
  2. Aleksandra Ferchmin – 32:22
  3. Matylda Wojakiewicz – 33:27
  4. Paula Janicka – 33:33
  5. Eleonora Tyndzik – 33:50

Przemek Schenk
foto: Elemental Series in Poland FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X