Wiadomości

Słuchowisko „UWIĘZIENI W METRAŻU”. Śmieszna rozrywka z triathlonem w tle

Ze względu na jedną z podstawowych zasad #zostań w domu, w naszych domostwach konfrontują się nieraz odmienne charaktery. Jaki jest tego efekt? Posłuchajcie słuchowiska „Uwięzieni w metrażu”.

Opowiada on o zabawnych perypetiach podczas kwarantanny małżeństwa Oli i Maksa. Ona jest zapaloną triathlonistką, a on spokojnym domatorem. Taka mieszanka gwarantuje wiele śmiesznych sytuacji oraz dialogów. Inspiracją dla tego słuchowiska jest obecna sytuacja, która dotknęła miliony Polek i Polaków. Z powodu pandemii koronawirusa jesteśmy zamknięci w naszych mieszkaniach i w takich też warunkach narodził się ten pomysł. Bardzo szybko do udziału w projekcie udało się przekonać znanych aktorów.

Kogo usłyszymy w „Uwięzieni w metrażu”?

W rolach głównych wystąpią popularni aktorzy Ewa Gawryluk, która grała w takich produkcjach jak, Klan”, „Na Wspólnej” czy „Pierwsza miłość”  oraz Waldemar Błaszczyk, prywatnie mąż Gawryluk. Widzowie mogą kojarzyć go z takich filmów, jak m.in.:  „Autoportret z kochanką”, „Ja wam pokażę!” czy seriali telewizyjnych „Kochaj mnie, kochaj!”, „Ślad”. Autorem scenariusza, dialogów oraz narratorem całej historii jest Tomasz Jachimek – aktor, komik, autor programów kabaretowych.
– Lubimy działać niezależnie od sytuacji. Łatwo powiedzieć “poddajemy się, bo jest ciężko”, dużo trudniej odnaleźć się w obecnym czasie – mówi Ewa Gawryluk. – My wolimy, gdy jest trudniej. Na co dzień nie pracujemy dużo ze sobą. Więc słuchowisko było doskonałą okazją, by sprawdzić, czy damy radę, czy też skończy się to awanturą przy nagrywaniu pierwszego odcinka. To trudny okres  zwłaszcza dla par, które przed kwarantanną nie spędzały ze sobą dużo czasu, bo każdy był zapracowany. Nasza praca jest nieregularna. Zdarzają się okresy, gdy jest jej mniej i wtedy jesteśmy razem w domu. Więc tego wspólnego spędzania czasu jesteśmy nauczeni – dodaje odtwórczyni roli Oli.
– Udało się nagrać, a nawet wysłuchać wzajemnych uwag w trakcie, co nie jest łatwe, bo zwykle nad wszystkim czuwa reżyser i uwagi to jego przywilej – mówi Waldemar Błaszczyk. –  Jeśli do tego wszystkiego dołożyć możliwość współpracy z autorem scenariusza, Tomaszem Jachimkiem, to decyzja była prosta. Robimy! – podkreśla aktor użyczający głosu Maksowi. 

Gdzie można posłuchać „Uwięzieni w metrażu”?

Słuchowisko „Uwięzieni w metrażu” jest już dostępne na platformie YouTube. Już wkrótce przygody Oli i Maksa będzie można również znaleźć w popularnych serwisach streamingowych: Spotify, Tidal czy Apple Music. W każdym tygodniu słuchacze otrzymają trzy nowe odcinki słuchowiska – w poniedziałek, środę i piątek.

materiały prasowe
foto: YouTube

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X