Wiadomości

Siódmiak i Lenz Mistrzami Polski w duathlonie

Główną atrakcją ChampionMan Duathlon Czempiń była rywalizacja o tytuły mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie średnim. Walka o zwycięstwa była zacięta.

Na listach startowych nie brakowało mocnych nazwisk. Wystarczy wspomnieć o takich zawodnikach jak: Igor Siódmiak, Tomasz Spaleniak, Sergiusz Sobczyk, Jan Popławski, Daniel Jakimiuk, Karolina Jahnz, czy Magdalena Lenz.

Przekonująca wygrana Siódmiaka

Znakomicie na trasie odnalazł się Igor Siódmiak, który już na pierwszym biegu wypracował najlepszy czas – 32:24. Od tamtego momentu młody zawodnik kontrolował sytuację. Choć nie brakowało problemów na trasie. Na drugim biegu musiał zmagać się ze skurczami. Mimo tego nie dał się dogonić rywalom.

Tym samym Igor Siódmiak zameldował się na mecie z czasem 2:33:57.

– Miałem jeden taki moment, że w lewej łydce złapał mnie prawie skurcz. To trochę mnie przestraszyło. Była moc w nogach, ale nie chciałem ryzykować. Dlatego jechałem na trochę niższych watach. Przyznaję, że trochę przestraszyłem się tego skurczu – mówił Igor Siódmiak po zawodach, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Udało mu się wyprzedzić Karola Bogusa o 59 sekund.

– Ten słabszy pierwszy bieg był do przewidzenia. To samo było w zeszłym roku. Wtedy pierwszy etap kończyłem na 5-6 miejscu. Potem maksymalnie pokonałem rower i utrzymanie prowadzenia na biegu. W tym roku po prostu Igor był za mocny – przyznał Karol Bogus w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Podium uzupełnił Tomasz Spaleniak z wynikiem 2:35:48.

– To była ciekawa rywalizacja i dla zaskakująca. Patrząc na listę startową przed zawodami, nie dawałem sobie szans na podium – mówił Tomasz Spaleniak w rozmowie z TriathlonLife.pl.

TOP5 mężczyzn OPEN

  1. Igor Siódmiak – 2:33:57
  2. Karol Bogus – 2:34:55
  3. Tomasz Spaleniak – 2:35:48
  4. Jan Popławski – 2:39:34
  5. Jakub Woźniak – 2:39:45

Zwycięska Lenz

Dla Magdy Lenz start w Czempiniu był istotnym testem przed głównym celem, jakim jest IM Klagenfurt. Do tego była najszybszą amatorką w Rumi, w ramach MP w duathlonie.

Tym razem też pokazała moc na trasie. Zameldowała się na mecie z czasem 2:54:35.

– To nie było łatwe zwycięstwo. Pierwszy bieg pokonałyśmy razem z rywalką. Na rowerze kręciłyśmy obok siebie. Na ostatnim etapie też było mocno, a dystans dwa razy dłuższy niż ostatnio w Rumi – przyznała Magda Lenz, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Po zażartej walce wyprzedziła Karolinę Jahnz o 1:09.

– Wiedziałam, że Magda jest mocna. Do roweru byłyśmy razem. Niestety nie wytrzymałam na drugim biegu jej tempa. Mimo tego zrobiłam lepszy wynik, niż zakładałam – szczerze mówiła Karolina Jahnz, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Podium uzupełniła Ewelina Wołos, meldując się na mecie z wynikiem 2:59:12.

– Bardzo lubię duathlon. Kiedyś biegałam, więc zamiast pływania ta dyscyplina mi bardzo odpowiada. Co prawda, wróciłam do ścigania po długiej przerwie, bo rok temu urodziłam córkę. Więc to jest początek moich startów – powiedziała Ewelina Wołos w rozmowie z TriathlonLife.pl.

TOP5 kobiet OPEN

  1. Magda Lenz – 2:54:35
  2. Karolina Jahnz – 2:55:44
  3. Ewelina Wołos – 2:59:12
  4. Katarzyna Kaczkowska – 3:00:46
  5. Iga Kowalczyk – 3:04:18

Przemek Schenk, Marcin Dybuk
foto: Marcin Dybuk

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X